fbpx
en

WNDKR

Wrocław Klub Łykend 14.01.2014,

SOLOWY PROJEKT MICHAŁA WENDEKERA

CitySounds poleca koncert projektu WNDKR, który odbędzie się 15 stycznia w klubi muzycznym Łykend przy Podwalu 37.

WNDKR to połączenie klimatów energetycznego rocka i soulu z domieszką elektroniki. Solowy projekt Michała Wendekera zachwyca rozpiętością emocjonalną utworów, a oryginalne piosenki od subtelnych ballad po mocne, brudne riffy zdobywają coraz więcej uznania wśród miłośników gitarowych brzmień i intrygującego, niebywałego wokalu.

WNDKR pochodzi Lublina, inspirację czerpie z od takich artystów jak The Black Keys, The Heavy czy John Mayer. Czuje się swobodnie wykonując melancholijne ballady oraz mocne gitarowe kawałki.

8 lipca 2013 roku ukazała się jego najnowsza płyta UNDERDOG EP zarejestrowana w audycji Piotra Stelmacha w radiowej Trójce. W nagraniu w studiu im. Agnieszki Osieckiej towarzyszą mu wybitni instrumentaliści: Maciej Tokarski (bas) oraz Michał Stawarz (perkusja). Całe nagranie emanuje niespotykaną delikatnością i mocą jednocześnie, oddając niepowtarzalny koncertowy klimat. Na styczeń 2014 roku planowane jest wydanie nowego albumu, nad produkcją którego czuwa Piotr Waglewski (Emade).

scroll to top