fbpx
en

XXI Finał WOŚP

Wrocław Klub Łykend 10.01.2013,

Reggaowa Orkiestra Świątecznej Pomocy

Wszystkich miłośników pozytywnych i energetycznych brzmień reggae oraz tych, którzy chcą wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, klub Łykend zaprasza w piątek 11 stycznia na godz. 20:00. Na scenie pojawią się przedstawiciele wrocławskiej sceny soundsystemowej oraz Calu wraz z zespołem. Wstęp na koncert będzie możliwy dla wszystkich, którzy nawet w najmniejszym stopniu zasilą puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Calu & Riddim Band + goście
Calu to młody wokalista z Wrocławia znany z grupy Riddimzz Team, z która zagrał wiele koncertów. Na swoim koncie ma bardzo popularne utwory takie jak „Jest Dziś” czy „Tak Mało O Mnie Wiesz” z gościnnym udziałem lubelskiego wokalisty Talliba. Obecnie Calu wraz z Piotrem "KnapAll" Kanpikiem (Zebra) postanowili założyć zespół. Projekt powstał z czystej pasji tworzenia i zamiłowania do muzyki reggae, a w szczególności modern roots. Ich twórczość to dużo emocji, pięknych melodii i energii co w połączeniu ze świeżym spojrzeniem sprawia, że miłośnicy korzennych brzmień będą usatysfakcjonowani. Jak mówią sami o sobie "inspirujemy się tym co w muzyce reggae najbardziej cenne" a wśród inspiracji wymieniają takich artystów jak Tarrus Riley, Morgan Heritage i Beres Hammond.

Bobo Dread
Tej postaci nie trzeba specjalnie przedstawiać. Od wielu lat charakterystyczna twarz na wrocławskiej scenie muzycznej. Niegdyś stały gość legendarnej Drogi do Mekki [R.I.P.], a wcześniej undergroundowego Madness. Bez wątpienia jeden z ambasadorów Wrocławia na wielu imprezach w kraju. Organizator i uczestnik wielu imprez z udziałem polskich i zagranicznych składów. Jego serce bije w rytmie reggae, ale dusza otwarta jest na wszelkie muzyczne wariacje, gdzie głęboki bass ma decydujące znaczenie.

Positive Thursdays in Dub (Rafał Konert, Sebastian Pachecki)
To projekt muzyczny, który zrodził się z audycji Pozytywne Czwartki, prowadzonej przez Rafała Konerta w Akademickim Radio LUZ. Selekcja, która opiera się przede wszystkim na jamajskim dubie oraz jego współczesnych odmianach wzbogacona jest o partie grane na żywym instrumencie - trąbce - za którą odpowiedzialny jest Sebastian Pachecki. To dzięki niemu przestrzenie w dubie wypełniają się dźwiękami dęciaka, który dodatkowo dubowany jest przez analogowy delay - kultowe Space Echo RE-201. Na swoim koncie mają szereg zagranych imprez takich jak: Thursday Bass Addicts, Island Bass Addicts czy support przed Twilight Circus.

Robbie (Cool Operator Sound System)
Robbie - soundman, wokalista, organizaotr imprez reggae oraz właścieciel pierwszego we Wrocławiu sound systemu - Cool Operator Sound System - ponadto członek kolektywu Steppa Warriors. W jego selekcji dominuje ska, rocksteady, roots reggae oraz dub. Grał u boku takich artystów jak Jah Observer Sound System, O.B.F. & Shanty D, Indica Dubs, Stamina Li (Kibir La Amlak) i wielu innych. Na scenie obecny niemal od 8 lat.

scroll to top