en

Yann Tiersen

Wrocław Wyspa Słodowa 18.06.2011,

Uznawany 

Uznawany za wirtuoza skrzypiec i akordeonu, Yann Tiersen w czerwcu przyjedzie ponownie do Wrocławia na jedyny i unikatowy koncert w Polsce. Odbędzie się on w ramach kilkudniowej imprezy Święto Wrocławia – WrocLove Fest 2011.

Twórczość Tiersena trudno przypisać do jednej stylistyki lub nurtu, pozostaje ona sama w sobie tajemnicą: przestrzenna, majestatyczna, poetycka, romantyczna, wysublimowana. Artysta balansuje na rozdrożu muzyki folkowej, minimalistycznej i rockowej.

Warto przypomnieć, że to właśnie ten muzyk jest autorem wielu znakomitych ścieżek dźwiękowych do filmów – m.in. do kultowej „Amelii” czy filmów „Wyśnione życie aniołów” i „Good Bye Lenin!”. Współorganizatorem koncertu Yanna Tiersena jest agencja Lion Stage Management.

Muzyka drugiej gwiazdy wieczoru – Archive, często bywa nazywana wypadkową dokonań takich grup jak Pink Floyd oraz Radiohead. Zespół ma na swoim koncie wiele przebojów, m.in. słynny utwór „Again”, który w Polsce przez wiele tygodni utrzymywał się na pierwszym miejscu listy przebojów radiowej Trójki, a na liście Marka Niedźwieckiego gościł aż 70 tygodni.

Jak brzmi twórczość Archive na żywo będzie można przekonać się podczas plenerowego, już niemal wakacyjnego koncertu na wrocławskiej Wyspie Słodowej.

scroll to top