fbpx
en

ZINGAROS NEW GYPSY TANGO

Wrocław Stary Klasztor 19.05.2014,

MIESZANKA CYGAŃSKICH RYTMÓW I ARGENTYŃSKIEGO TANGA

Ariel Ramirez, mieszkający od kilku lat we Wrocławiu argentyński wirtuoz bandoneonu, zaprosił do jedynego koncertu w Polsce swoich muzycznych przyjaciół z Argentyny – zespół Zingaros New Gypsy Tango - i wspólnie wystąpią już 20 maja na Ethno Jazz Festivalu w ramach cyklu Muzyka Świata w Starym Klasztorze.

Koncert odbędzie się w klimatycznych gotyckich wnętrzach niedawno otwartego klubu muzycznego Stary Klasztor przy ul. Purkyniego 1, w którym coraz częściej będą gościli wybitni artyści z całego świata.

Muzyka Zingaros New Gypsy Tango jest mieszanką tradycyjnych melodii cygańskich z Europy Wschodniej naładowanych euforią i pasją charakterystyczną dla tych ludów połączonych z nostalgią i melancholią tanga.

Muzyka Zingaros jest delikatna i obrazowa. Jej dźwięki przywołują przeżycia i doświadczenia Cyganów z Europy Wschodniej, a połączone są z oryginalnym brzmieniem argentyńskiego tanga.

Piosenki, śpiewane zarówno po rosyjsku jak i po rumuńsku, a także mistrzowsko wykonywane utwory instrumentalne, kreślą kolorową paletę dźwięków obrazujących cygańskie opowieści, spotkania przy ognisku, wiosenne poranki i zimowe wieczory oraz tętent galopujących koni.

A wszystko harmonijnie połączone z inspirującym rytmem argentyńskiego tanga.

Zespół Zingaros New Gypsy Tango tworzą:
Alejandro Montero - gitara,
David Macchione - skrzypce,
Alexander Garate - akordeon
Na wrocławskim koncercie gościnnie wystąpi Ariel Ramirez - bandoneon

scroll to top