fbpx
en

ZumbaLand

Wrocław Synagoga Pod Białym Bocianem 26.11.2013,

MAGIA GRUZJI WE WROCŁAWIU

Ethno Jazz Festival zaprasza miłośników kultury Kaukazu na pierwszy we Wrocławiu koncert gruzińskiego zespołu ZumbaLand. Projekt znakomitego gruzińskiego muzyka Zazy Korinteli w umiejętny sposób łączy gruzińską tradycję z nowoczesnymi, niebanalnymi brzmieniami jazz-rockowymi.

Tajemniczy ZumbaLand zaprezentuje się przed wrocławską publicznością 27 listopada w ramach prestiżowego cyklu koncertowego „Muzyka Świata w Synagodze pod Białym Bocianem”, prezentującego najciekawsze zjawiska muzyki etnicznej z całego świata.

ZumbaLand to jeden z najbardziej popularnych zespołów w Gruzji. Z powodzeniem łączą różne gatunki muzyki: jazz, fusion, folk, funk, rock. Publiczność uwodzą niesamowitą plastycznością brzmienia, które zdaje się przenosić w odległe przestrzenie, zarówno te geograficzne jak i metafizyczne. Gruzińską tożsamość i kulturę ZumbaLand przeciwstawia kosmopolityzmowi i wszechobecnej popkulturze. Ich muzyka wyróżnia się żywiołowością, pasją i rozmaitością brzmień, ukazuje prawdziwą kaukaską duszę.

Zumba to akronim gruzińskiego przysłowia „Wystarczy chcieć – na pewno się spełni”. W 1994 zespół wyruszył w swoją pierwszą trasę koncertową, a w 1995 roku ukazał się ich debiutancki album „Czekam na wschód słońca”. Dwa lata później muzycy oczarowali publiczność dwóch bardzo ważnych festiwali w Tbilisi: „Hands” i „Margarita”, wygrywając w kategorii „najlepszy zespół gruziński”. Kolejne lata lider zespołu Zaza Korinteli spędził w Polsce, studiując w krakowskiej Akademii Muzyki Współczesnej i Jazzu. W 2000 r. nagrał w „krakowskim składzie” płytę „Project Union”. W tym samym roku Korinteli powrócił do Gruzji i ostatecznie ustanowił skład zespołu.

Lider zespołu Zaza Korinteli jest również znany ze swojej działalności jako ambasador gruzińskiej muzyki ludowej i folkloru na całym świecie.

scroll to top