24. FINAŁ WOŚP WE WROCŁAWIU - LIONSTAGE
 

24. FINAŁ WOŚP WE WROCŁAWIU

8-10 STYCZNIA 2016


24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Wrocławiu będzie w tym roku wydarzeniem absolutnie wyjątkowym – podczas trzydniowej imprezy wystąpi ponad 30 wykonawców reprezentujących wszystkie pokolenia i niemal wszystkie gatunki muzyczne. Prawdziwe zjednoczenie ponad podziałami – w końcu hasło tegorocznego finału „Mierzymy wysoko!” zobowiązuje! 

10 stycznia w całym kraju ponad 120 tysięcy wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz dwudziesty czwarty wyjdzie na ulice nie tylko polskich, ale i zagranicznych miast, żeby zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. W samym Wrocławiu pojawi się ich ponad tysiąc. Dzięki hojności darczyńców Fundacja WOŚP przez lata działalności zakupiła urządzenia medyczne za kwotę ponad 650 mln zł. W tym roku Fundacja prowadzi zbiórkę w celu zakupu urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej dla seniorów. Pieniądze zebrane podczas Finału trafią m.in. do permanentnie niedofinansowanych oddziałów ogólnopediatrycznych w każdym zakątku Polski oraz do koszmarnie zaniedbanych zakładów opiekuńczo-leczniczych dla osób starszych. Misją Orkiestry jest przede wszystkim skuteczne i mądre wsparcie systemu opieki zdrowotnej.

Wrocławska odsłona Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpocznie się dwa dni wcześniej – 8 stycznia o godz. 19:00 w klubie muzycznym Stary Klasztor rozpocznie się minifestiwal Folkowe Granie dla Wielkiej Orkiestry! Wystąpią BUBLICZKI, NADIJA, JOÃO DE SOUSA, KAPELA TIMINGERIU, HENRYK CZEKAŁA „SZKOT” z Mechaników Shanty, ORKIESTRA SAMANTA, ZA HORYZONTEM i W STRONĘ PORTU. Legendy szant, szaman fado, turbofolkowa banda z Kaszub i łemkowski funkujący folk to zabójcza mieszanka gwarantująca zabawę niemal do samego rana.

Dzień później w tym samym miejscu o godz. 19:00 wystartuje drugi muzyczny maraton. Tym razem główną atrakcją będą występy muzyków z legendarnej ekipy Eastwest Rockers, która z polskiej sceny modern roots, raggamuffin i dancehall uczyniła prawdziwą potęgę - CHEEBA I PRZYJACIELE ORAZ GRIZZLEE/DRYSKULL PROJECT. Na scenie pojawią się również ROMANTYCY LEKKICH OBYCZAJÓW, swobodnie mieszający folk, rock, pop i piosenkę kabaretową, eklektyczny kolektyw ŚWINKA HALINKA, pływający po wesołych wodach reggae, ska, punku i rock’n’rolla oraz zespoły WODA SKI BLA i NON STOP.

Ale to dopiero przygrywka do Wielkiego Finału, który odbędzie się jednocześnie na dwóch scenach - plenerowej na placu Nowy Targ i klubowej w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze. 10 stycznia rozpęta się prawdziwe szaleństwo! Na Nowym Targu czekać będą stoiska gastronomiczne, foodtrucki i punkty z gorącymi napojami. Na liczne atrakcje mogą liczyć przede wszystkim najmłodsi uczestnicy imprezy, dla których organizatorzy przygotowali tym razem najwięcej niespodzianek. Będą ogromne bańki mydlane, malowanie twarzy w serduszka i inne atrakcje. Nie zabraknie też tradycyjnych licytacji Wielkiej Orkiestry, idealnej okazji do wspomożenia tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Wszyscy wolontariusze WOŚP mogą liczyć na gorącą herbatę z sokiem serwowaną w klubie Stary Klasztor.

Na obu finałowych scenach będzie się działo naprawdę dużo. Pokazy taneczne i występ transowej Foliby, połączony z warsztatami bębniarskimi. Dziewczyny z GIRLS ON FIRE, finalistki X-Factor i chłopcy z BeMy, finaliści Must Be The Music. Wrocławski gitarzysta, wokalista oraz autor piosenek JANEK SAMOŁYK. Filipińczyk CONRADO YANEZ, właściciel najbardziej aksamitnego głosu w Polsce i zwycięzca Must Be The Music w 2015 roku. HURT – hegemoni polskiego melodyjnego punk-rocka z charyzmatycznym Maćkiem Kurowickim na czele. CLOSTERKELLER, absolutna legenda polskiego rocka gotyckiego. Filary polskiej sceny reggae – HABAKUK oraz folku – DIKANDA. I DR MISIO, chuligańska ekipa aktora ARKA JAKUBIKA, grająca skąpanego w papierosowym dymem prawdziwego

rock’n’rolla. Nie można oczywiście przegapić kulminacyjnego momentu imprezy - FIRE SHOW w wykonaniu BANDIT QUEEN CIRCUS.Wyjątkowym wydarzeniem będzie występ LESZKA CICHOŃSKIEGO i WROCLOVE GUITAR BAND, do którego będzie mógł dołączyć każdy bez względu na płeć, wiek, pochodzenie i umiejętności. Koncert będzie preludium do corocznego wrocławskiego Święta Gitary, podczas którego tysiące gitarzystów z Polski i całego świata po raz czternasty podejmą próbę pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa.

Trzy dni zabawy w najszczytniejszym celu. Sukces Orkiestry jest sukcesem wszystkich, którzy chcą pomagać przekazując datki zarówno 10 stycznia w dniu zbiórki, jak i w trakcie całorocznej działalności Fundacji. Przed każdym finałem niezmordowany Jurek Owsiak wypowiada magiczną formułę „Oj, się będzie działo!”. We Wrocławiu się będzie działo w tym roku naprawdę bardzo dużo.

Bubliczki
Nadija
João de Sousa
Kapela Timingeriu
Henryk Czekała „Szkot”
Orkiestra Samanta
Za Horyzontem
W Stronę Portu
Romantycy Lekkich Obyczajów
Grizzlee/DrySkull Project
Cheeba i Przyjaciele
Świnka Halinka
Woda Ski Bla
Non Stop
Dr Misio
Closterkeller
Hurt
Leszek Cichoński & WrocLove Guitar Band
Conrado Yanez
Janek Samołyk
BeMy
Girls on Fire
Foliba
Bandit Queen Circus
Positive Thursdays In Dub Live Band
Habakuk
Dikanda
i inni

 
 

Informacje o koncercie


Data: 8-10 stycznia 2016
Adres: Plac Nowy Targ - Wrocław

 
24. FINAŁ WOŚP WE WROCŁAWIU
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej