26. FINAŁ WOŚP WE WROCŁAWIU - LIONSTAGE
 

26. FINAŁ WOŚP WE WROCŁAWIU

14 STYCZNIA 2018


Tradycyjnie, w drugą niedzielę stycznia, odbędzie się już 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku na scenie zobaczymy między innymi Dżem, znanego aktora Arka Jakubika z zespołem Dr Misio, Lipali, Hurt, Koniec Świata, Bubliczki, Wolną Grupę Bukowina, a także Shantymanów, Metalowe Dziewczyny oraz... Gitarową Orkiestrę Krasnoludków - a to oczywiście nie wszystko! 

Przed nami niesamowity 26. Finał WOŚP Wrocław - podczas trwającego od 12 do 14 stycznia święta wystąpi kilkudziesięciu wykonawców, reprezentujących wszystkie pokolenia i niemal wszystkie gatunki muzyczne! Śmiało możemy powiedzieć, że z roku na rok skala i poziom imprezy jest coraz wyższy - z jednodniowego wydarzenia wrocławski Finał WOŚP przeistoczył się w wielki, kilkudniowy festiwal. Ale nie zapominajmy o celu tego przedsięwzięcia, czyli pozyskanie funduszy na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną kwotę ponad 120 mln złotych!

W tym roku dodajemy kolejną scenę, więc koncerty odbędą się aż w trzech miejscach - Starym Klasztorze, Starej Piwnicy i na placu Nowy Targ. Piątek koncerty otworzą klimaty folkowe. Na dobry początek do tańca porwie nas najgłośniejsza w Polsce bałkańska banda, czyli Bubiczki, a na ich koncertach po prostu nie da się siedzieć! Następnie muzycznego pola nie ustąpi im Kapela Timingeriu, rodzinny wrocławski zespół, znany miłośnikom folku w Polsce i Europie, który wyciska wszystko co najlepsze z muzyki cygańskiej, bałkańskiej i żydowskiej. Następnie zobaczymy prawdziwie energetyczne połączenie dubowego brzmienia, folku i punka - formację Radykalna Wieś. Z zupełnie innej, hipnotycznej i elektronicznej bajki wywodzi się SHAMANIKA, czyli Natalia Norko, znana z zespołu Zebra, którą również zobaczymy na scenie tego dnia. Klub Stara Piwnica zaprasza natomiast na Metalgirls vol. 2, czyli metalową petardę w wykonaniu kobiet! Swój udział potwierdziły też zespoły RUNIKA z Warszawy oraz ISSEL z Wrocławia.

Sobota 13 stycznia w Starej Piwnicy będziemy mogli rozkoszować się najlepszymi szantami w wykonaniu wrocławskich (i nie tylko) zespołów. Zobaczymy takie formacje jak Szkocka Trupa, Orkiestra Samanta, W Stronę Portu, Za Horyzontem i Znienacka Project.

Sobotni wieczór w Starym Klasztorze to gratka dla fanów cięższych brzmień. Będziemy mogli posłuchać takie zespoły jak wrocławski punkowy Hurt, mieszankę punka, rocka i ska w wykonaniu bandu Koniec Świata, a także znana z “Must Be the Music. Tylko muzyka” wrocławska Formacja Trzynasta w Samo Południe. Nie może zabraknąć też doskonałych, rockowych chłopaków prosto ze Szczecina - składu Chorzy.

Dzień finału, niedziela 14 stycznia, to kulminacja festiwalu. Ponad 120 tysięcy wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz dwudziesty szósty wyjdzie na ulice nie tylko polskich, ale i zagranicznych miast, żeby zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. A we Wrocławiu pojawi się ich ponad 1000!

Wrocław tego dnia zmieni się diametralnie. Wielki Finał odbędzie się jednocześnie na dwóch scenach - plenerowej na placu Nowy Targ i klubowej w Starym Klasztorze. Na Nowym Targu czekać będą m.in. stoiska gastronomiczne, foodtrucki i stoiska z gorącymi napojami. Na liczne atrakcje mogą liczyć przede wszystkim najmłodsi uczestnicy imprezy, dla których organizatorzy przygotowali mnóstwo niespodzianek. Będą też tradycyjnie licytację Wielkiej Orkiestry, idealna okazja, by wspomóc to wyjątkowe przedsięwzięcia. Tradycyjnie wszyscy wolontariusze WOŚP mogą liczyć na gorącą herbatę z sokiem.

Obie finałowe sceny będą pełne atrakcji, każdy znajdzie coś dla siebie. Dużym wydarzeniem będzie występ legendarnego składu Dżem, który na wrocławskiej finałowej scenie wystąpi po raz pierwszy. Zespół o 45 letniej historii będzie razem z mieszkańcami wrocławia śpiewał swoje najbardziej znane utwory, jak „Whisky”, „Sen o Victorii” i „Kaczor, coś ty zrobił”! Na placu Nowy Targ zobaczymy również zespół Dr Misio. Męska załoga, na której czele stoi Arkadiusz Jakubik - jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów, zagra dla nas prawdziwego rock’n’rolla. Wystąpi również jedyna na świecie Gitarowa Orkiestra Krasnoludków w ramach przygotowań do Gitarowego Rekordu Guinnessa 2018 odbywającego się pod hasłem "We Wrocławiu nawet krasnoludki grają na gitarach!". Wisienką na tym imponującym torcie będzie koncert LIPALI, kierowanej przez genialnego maszynistę Tomka “Lipę” Lipnickiego rockowej lokomotywy, która wymiata na krajowych torach od prawie 20 lat! Dla tych, którzy wybiorą zabawę we wnętrzach gotyckiej sali Starego Klasztoru również nie zabraknie atrakcji. Co roku właśnie tam w dniu Finału jest miejscem, w którym mieszają się najróżniejsze gatunki muzyczne. W tym roku zobaczymy tam Wolną Grupę Bukowinę, Osiecką Jazzowo, czyli Quartet Krzysztofa Żesławskiego z Natalią Lubrano, którzy przedstawią swój znakomity projekt ku czci Agnieszki Osieckiej. Na klasztornej scenie wystąpi również jeden z najciekawszych i najbardziej obiecujących gitarzystów i wokalistów młodego pokolenia Wojtek Kiełbasa, który zaśpiewa utwory Eda Sheerana.

Trzy dni zabawy w słusznym celu. To wszystko po to, by wesprzeć magiczną inicjatywę Orkiestry Jurka Owsiaka. Pokażemy w tym roku, że Wrocław gra najgłośniej na świecie z największą Orkiestrą świata!

 
 

Informacje o koncercie


Data: 14 stycznia 2018
Adres: plac Nowy Targ
Wrocław

 
26. FINAŁ WOŚP WE WROCŁAWIU
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej