27. FINAŁ WOŚP WE WROCŁAWIU - LIONSTAGE
 

27. FINAŁ WOŚP WE WROCŁAWIU

11-13 STYCZNIA 2019


27. Finał WOŚP Wrocław jak co roku zawładnie stolicą Dolnego Śląska! 13 stycznia to będzie dzień pełen radości i zabawy, a to wszystko w szczytnym celu - aby zebrać fundusze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. 

Tego dnia na ulice polskich (i nie tylko!) miast wyjdą tysiące wolontariuszy, by kwestować i uzbierać jak największą kwotę, próbując przebić rekordy z poprzednich lat. A nie będzie to łatwe - w roku ubiegłym ludzie dobrej woli przekazali Orkiestrze ponad 126 mln złotych!

Bawić się w tym roku będziemy aż trzy dni. Zaczniemy 11 stycznia, kiedy to w Starym Klasztorze hucznie będziemy obchodzić Bałkański Sylwester. Klimatycznej muzyki dostarczą nam topowe zespoły muzyki folkowej i bałkańskiej jak Tsigunz Fanfara Aventura, Balkan Folk Acustic, DJ Vara Pavlović czy DJ Szoszana.

12 stycznia zapraszamy na wieczór z szantami do lokalu Stara Piwnica, który od lat gra z Orkiestrą najgłośniej jak tylko potrafi. Na scenie zagrają genialne szantowe formacje, dzięki którym każdy poczuje się jak prawdziwy wilk morski! Będziemy mieli przyjemność posłuchać takich zespołów jak Perły i Łotry, Za Horyzontem czy Jan i Klan. W sobotni wieczór zacumujcie swoje łajby przy Starej Piwnicy, to będzie niesamowita noc! A kiedy poczujecie potrzebę Pozytywnych Wibracji i pobujania się do relaksującego reggae to wpadnijcie do Starego Klasztoru. Tam w nastrój swobody i braku problemów wprowadzą nas Bakshish, The Messengers, Ras Tab i Draggy. Będzie to idealna opcja na wesołe zakończenie dnia przed Finałem.

13 stycznia w dzień Wielkiego Finału będziemy mogli posłuchać najlepszej polskiej muzyki aż na dwóch scenach - jednej w Starym Klasztorze, a drugiej na pl. Nowy Targ. W klasztornej Sali Gotyckiej zagrają Acid Drinkers, grupa, która na zawsze zmieniła oblicze polskiej sceny metalowej, a towarzyszyć jej będą zespoły: Alpha Dog, Wowa i Bemy. Na scenie plenerowej na placu Nowy Targ wystąpią: Strain, Nadija, Alicja Janosz, Chorzy, Tymon Tymański, jedna z najbardziej znanych bałkańskich orkiestr dętych Fanfara Transilvania oraz specjalny projekt WROCLOVE GUITAR TOP w składzie: Leszek Cichoński, Krzysztof Pełech, Jacek Krzaklewski, Maciej Mazurek, Maciej Burniak, Bartek Miarka, Marek„Stingu” Popow, z którym, przy gitarowych przebojach wszech czasów, rozpoczniemy odliczanie do Gitarowego Rekordu Guinnessa 2019. Tradycyjnie o 20:00 odbędzie się kulminacyjny punkt każdego Wielkiego Finału – Światełko do Nieba. Nie będą to oczywiście fajerwerki – WOŚP kocha i dba o zwierzęta!

Na Nowym Targu poza koncertami znajdziemy również mnóstwo innych atrakcji. Pojawi się tradycyjnie grupa rekonstrukcyjna Pancerni Strzegom, wolontariusze WOŚP z 11 Sztabów działających w Wrocławiu. Ponadto wolontariusze Muzeum Motoryzacji Topacz wraz z członkami Towarzystwa Automobilowego Topacz przygotują wystawę zabytkowych samochodów z lat 50. 60. i 70. oraz, jeśli pogoda pozwoli, zaprezentują zabytkowy sprzęt strażacki. Odbędzie się Bieg Tyłem „Policz się z cukrzycą” – za datki zebrane przy rejestracji zostaną zakupione pompy insulinowe dla ciężarnych kobiet z cukrzycą. Spotkacie podczas Finału psie zaprzęgi z Watahy Domowych Wilków, a również już po raz szósty kwestować będą Golden Retrievery i ich właściciele. W strefie motocyklowej Arek Szajba, który w roku 2018 zdobył wraz ze swoim motocyklem tytuł Mistrza Świata w budowie jednośladów, udostępniać do zdjęcia będzie swój pojazd. Balonem stratosferycznym wystartuje w kosmos Krasnal Niepodległy, a dzięki Wyścigom konnym będzie możliwość jazdy kucem, koniem lub zrobienie sobie zdjęcia z Damarem, którego ujeżdżał filmowy Bohun. Podczas Białej niedzieli będziecie mogli skorzystać z badań na HCV i wielu innych. Na liczne atrakcje mogą liczyć przede wszystkim najmłodsi uczestnicy imprezy, dla których organizatorzy przygotowali mnóstwo niespodzianek. Będą też tradycyjnie licytacje Wielkiej Orkiestry, idealna okazja do wspomożenia tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Równie tradycyjnie wszyscy wolontariusze WOŚP mogą liczyć na gorącą herbatę z sokiem. Prócz tego na wszystkich czekać będą stoiska gastronomiczne, foodtrucki i punkty z gorącymi napojami.

Sukces Orkiestry jest sukcesem wszystkich, którzy chcą pomagać przekazując datki zarówno 13 stycznia w dniu zbiórki, jak i w trakcie całorocznej działalności Fundacji. Przed każdym finałem niezmordowany Jurek Owsiak wypowiada magiczną formułę „Oj, się będzie działo!”. We Wrocławiu się będzie działo w tym roku najwięcej!

Harmonogram:


11.01 godz. 20.00 – STARY KLASZTOR – Doček Nove Godine, czyli Bałkański Sylwester dla WOŚP!

TSIGUNZ FANFARA AVANTURA
BALKAN FOLK ACUSTIC
DJ VERA PAVLOVIĆ
DJ SZOSZANA

12.01 godz. 19.30 – STARA PIWNICA – Shantymani grają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

PERŁY i ŁOTRY
ZA HORYZONTEM
JAN i KLAN

12.01 godz. 19.30 – STARY KLASZTOR – Pozytywne Wibracja dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

BAKSHISH
THE MESSENGERS
RAS TAB
DRAGGY

13.01 PLAC NOWY TARG – Finał WOŚP

10:00 Start balonu stratosferycznego z Krasnalem Niepodległym na pokładzie

13.01 od godz. 12.00 – PLAC NOWY TARG – Finał WOŚP

STRAIN
NADIJA
ALICJA JANOSZ
CHORZY
TYMON TYMAŃSKI
WROCLOVE GUITAR TOP
FANFARA TRANSYLVANIA

13.01 od godz. 15.00 STARY KLASZTOR – Finał WOŚP

ACID DRINKERS
ALPHA DOG
WOWA
BEMY

 
 

Informacje o koncercie


Data: 11-13 stycznia 2019
Adres: Plac Nowy Targ/ Stary Klasztor/ Stara Piwnica
Wrocław

 
27. FINAŁ WOŚP WE WROCŁAWIU
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej