28. FINAŁ WOŚP WE WROCŁAWIU - LIONSTAGE
 

28. FINAŁ WOŚP WE WROCŁAWIU

11-12 STYCZNIA 2020


Jak co roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra we Wrocławiu wyjątkowo głośno! Znamy już wszystkie szczegóły imprezy - będzie ona pod każdym względem wyjątkowa. Dwudniowe świętowanie potrwa od 11 do 12 stycznia, a feta po kilku latach przerwy powróci na wrocławski Rynek. 

Część finałowych wydarzeń odbędzie się w Starym Klasztorze. Świetne koncerty, zaskakujące wydarzenia, niezwykli goście, arcyciekawe licytacje i tradycyjny Bieg Tyłem „Policz się z cukrzycą” to tylko niektóre atrakcje Finału, poświęconego w tym roku zbieraniu środków na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. To będą dwa dni doskonałej zabawy w najszczytniejszym celu. W tym roku honorowy patronat nad imprezą objął prezydent Wrocławia Jacek Sutryk!

Startujemy w sobotę 11 stycznia – w tym dniu w Starym Klasztorze zagrają Shantymani oraz odbędzie się Bałkański Sylwester. Wrocławskie środowisko szantowe nie od dziś wspiera WOŚP, tym razem na scenie pojawią się Mietek Folk, W Stronę Portu, Jan i Klan oraz Znienacka Project. Z kolei Sali Gotyckiej spotkają się wszyscy świętujący Doček Nove Godine. Bałkańska noc sylwestrowa będzie w tym roku wyjątkowo gorąca, zagrają bowiem polsko-bułgarsko-czeska grupa Sarakina Balkan Band, bułgarski zespół Balkan Folk Acoustic i najlepsza w Polsce specjalistka od bałkańskich bitów - DJ Szoszana. Jak w przypadku wszystkich finałowych wydarzeń wstęp wolny, przed bramką czekać będą wolontariusze z puszkami WOŚP - każdy wrzuca ile może, liczy się każda złotówka!

Wielki Finał, który odbędzie się w niedzielę 12 stycznia, rozpocznie się biegiem “Policz się z Cukrzycą”, który wystartuje z Rynku. Uczestnicy pokonają trasę długości kilometra, ale nie będzie to łatwe wyzwanie, będą bowiem biec tyłem. Na Rynku pojawią się różnorodni wystawcy, w tym wiele drużyn sportowych, tradycyjnie będzie to raj dla miłośników wszelkiego rodzaju pojazdów. Odwiedzający mają szansę spotkać koszykarzy Śląska Wrocław, którzy poprowadzą trening dla najmłodszych, ekipę WTS Sparta Wrocław, mistrzów Polski w futbolu amerykańskim z Panthers Wrocław, oraz Wrocław Wanderers, drużynę quidditcha. Jak co roku podczas Finału w Ratuszu będzie można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych w ramach akcji „Biała Niedziela”. Swoje stanowiska przygotowali m.in. wrocławska Straż Miejska Wrocław, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice, Muzeum Motoryzacji Topacz czy Classic Cars Wrocław. Zobaczymy również motocykle konstruowane przez studentów w ramach projektu LEM Wrocław - Light Electric Motorcycle. W dniu Finału czeka nas widowiskowy występ Gwardii Gryfa - mistrzów sbandieratori. Półfinaliści „Mam Talent” wykonają dwa pokazy włoskiej sztuki żonglerki chorągwiami.

Dla wielu osób, corocznie odwiedzających wrocławski Finał, największą atrakcją są koncerty! Na scenie głównej na wrocławskim Rynku pojawią się w tym roku wyluzowana, młoda i ostro funkująca krakowska grupa Mikrokosmos, jeden z najciekawszych zespołów alternatywnego reggae NO LOGO, Wrocławska Orkiestra Gitarowa, znani doskonale we Wrocławiu szczecińscy wymiatacze z Chorych, czerpiąca ze ska, reggae i swingu wrocławska grupa Conga Line, zjawiskowa wokalistka Nikola Warda i wreszcie grający prawdziwego, bezkompromisowego rock’n’rolla zespół Dr Misio, którego liderem jest jeden z najlepszych polskich aktorów Arkadiusz Jakubik oraz Bitamina, która w tym roku zawojowała polską scenę alternatywną. Po koncercie Bitaminy przyjdzie czas na kulminację - puszczane o 20:00 „Światełko do nieba”, poprzedzone przemową prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, który objął honorowy patronat nad wrocławskim Finałem WOŚP. Nie będą to oczywiście fajerwerki - Wielka Orkiestra kocha zwierzęta i dba o nie.

Jak co roku koncerty odbędą się również w Starym Klasztorze. Pod szyldem najgłośniejszej orkiestry świata wystąpią tam mający grupę oddanych fanów zespół Pull The Wire z Żyrardowa, znakomita grupa Hope, wykonującą rapcore i nu metal, cykliczny projekt Gitarowe Przeboje Wszech Czasów i legendarny wrocławski zespół punkrockowy Blade Loki z nową wokalistką Dorotą "Doris" Karasińską!

W ciągu 27 finałów Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny ponad 1 mld złotych, z czego w zeszłym roku rekordowe 176 mln złotych. 12 stycznia na ulice wyjdzie ponad 120 tysięcy wolontariuszy zorganizowanych w 1700 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zagranicznych. W samym Wrocławiu będzie ich ponad tysiąc! Chirurgia ogólna, kardiochirurgia, neurochirurgia - to oddziały, na których przede wszystkim skupi się pomoc. Planowany jest zakup niezbędnego, ale jednocześnie bardzo drogiego sprzętu, między innymi lamp i stołów operacyjnych, sprzętu monitorującego, diatermii czy zestawów endoskopowych. Na wsparcie WOŚP będą mogły także liczyć także oddziały intensywnej terapii pooperacyjnej. Fundacja zamierza dzięki pozyskanym środkom zakupić inkubatory, respiratory, strzykawki automatyczne, ultrasonografy i echokardiografy.

Przyjdźcie i bawcie się dobrze. W tym roku idziemy na kolejny rekord!

12 STYCZNIA

SCENA RYNEK:

12:00 Mikrokosmos
12:55 Nikola Warda (Piosenki Maryli Rodowicz)
14:00 Conga Line
15:00 Gitarowa Orkiestra
16:00 Chorzy
17:00 No Logo
18:00 Dr. Misio
19:00 Bitamina
20:00 Światełko Do Nieba

SCENA RATUSZ:

9:30 Rozgrzewka
10:00 Policz się z Cukrzycą Tyłem
12:00 Trening Ogólnorozwojowy
12:45 Pokaz tresury psów - Golden Retriver
13:10 Gwardia Wrocław, sekcja bokserska - rozgrzewka i walki pokazowe
13:30 Rewelacja - występ wokalny zespołu dziecięcego
13:45 Mini Disco - disco dla najmłodszych
14:20 Sekcja Bokserska Gwardia Wrocław
15:00 Ściskawa - zmagania miast
15:45 Pokaz tresury psów - Golden Retriver
16:00 Belgijka - taniec integrujący wrocławian
16:38 Indie Beats - indyjski taniec ludowy
17:00 Zespół Muzyczny Rewelacja
17:15 Mini Disco - disco dla najmłodszych
17:35 Indie Beats - indyjski taniec ludowy
17:45 Tomasz Peterwas - pokaz iluzji
18:15 Gwardia Gryfa - pokazy chorągwiarzy

 
 

Informacje o koncercie


Data: 11-12 stycznia 2020
Adres: Rynek - Wrocław

 
28. FINAŁ WOŚP WE WROCŁAWIU
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej