29. WROCŁAWSKI FINAŁ WOŚP ONLINE - LIONSTAGE
 

29. FINAŁ WOŚP ONLINE - WROCŁAW

30-31 STYCZNIA 2021Niezwykłe okoliczności, niezwykły termin, niezwykły upór organizatorów, niezwykłe koncerty i rozmowy. 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Wrocławiu będzie wydarzeniem pod każdym względem historycznym. 

Podczas koncertów, które tradycyjnie odbywają się w Starym Klasztorze, zabraknie tym razem publiczności, ale możemy być pewni, że na ulicach nie zabraknie uzbrojonych w maseczki i czerwone serduszka tysięcy wolontariuszy.


To będzie „Finał z głową”. Nie tylko dlatego, że dzięki zbiórce zakupiony zostanie sprzęt dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Nietypowa formuła Finału ma przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo podczas szalejącej pandemii. Orkiestra zagra tym razem wyjątkowo zdalnie, a pieniądze będzie można wpłacać zarówno na ulicy, jak i w domu, dzięki eSkarbonce, wirtualnej puszce wolontariusza.


Zdalnie czy nie, bez różnicy - Wrocław nie odpuści i jak zawsze zagra najgłośniej. Recepta jest prosta – jeden szczytny cel, wszystkie gatunki muzyczne i wszystkie pokolenia. Na scenie pojawią się m.in. giganci polskiego rocka z Budki Suflera w towarzystwie pierwszego wokalisty zespołu Felicjana Andrzejczaka, stołeczny skład Vavamuffin, który odmienił polską scenę reggae, popowy innowator Baranovski, bezczelni metalowcy z Nocnego Kochanka, folkowa supergrupa Dagadana i – co jest największą niespodzianką – Majka Jeżowska!


Sercem wrocławskiego Finału będzie studio w Starym Klasztorze. Prócz transmisji z koncertów możemy spodziewać się mnóstwa spotkań i rozmów ze związanych z Wrocławiem gośćmi, od lat wspierającymi Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Przez dwa dni będziemy również łączyć się z lokalnymi sztabami WOŚP i na bieżąco śledzić, co u nich się dzieje. Prócz tego muzyczne pocztówki i archiwalne materiały z Pol’and’rock Festival, wzruszające dokumenty z poprzednich zbiórek i mnóstwo edukacyjnych wskazówek na temat ratowania zdrowia i życia. Ani sekundy nudy.


Równie niezwykłe będzie tym razem Światełko do Nieba. Symbol Finału przez lata ewoluował a Wrocław był jednym z pierwszych miast, które zamiast postawić na feerię przerażających zwierzęta fajerwerków wymyślał na bieżąco formułę tego symbolicznego momentu na nowo. To będzie wielka niespodzianka z mocnym i ciepłym przekazem, zarówno dla wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie Finału, jak i dla mieszkańców całej Polski.


Przekaz Jurka Owsiaka jest prosty - gramy z radością, gramy z głową i po raz kolejny pokażemy, że efektem takich działań jest skuteczna pomoc tym, którzy jej potrzebują. W czasie 29. Finału jeszcze bardziej, jeszcze głośniej i jeszcze mocniej.

Koncerty:

30.01.2021 Sobota

14:30 - DAWID PORTA & JAFIA
15:45 - PRZYBYŁ
17:10 - WROCLOVE GUITAR TOP & GOŚCIE
18:50 - RAZ DWA TRZY
20:40 - VAVAMUFFIN


31.01.2021 Niedziela

14:00 - DAGADANA
15:50 - MAJKA JEŻOWSKA
17:20 - BARANOVSKI
18:50 - BUDKA SUFLERA & FELICJAN ANDRZEJCZAK
20:30 - NOCNY KOCHANEK

 
 

Informacje o koncercie


Data: 30-31 Stycznia 2021
Godzina: 12:00
Adres: ONLINE - WROCLAW.PL

 
WROCŁAWSKI 29. FINAŁ WOŚP ONLINE
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej