3-MAJÓWKA 2017 NA PERGOLI I W HALI STULECIA - LIONSTAGE
 

3-MAJÓWKA 2017

1-3 MAJA 2017

Jak co roku Wrocław na czas majówki staje się centrum najlepszej muzyki! Ponownie spotkamy się na terenie pięknej Pergoli i w Hali Stulecia podczas 3 festiwalowych dni 3-majówki 2017. 

Pierwszego dnia festiwalu, znanego szerzej jako Thanks Jimi Festival, zaraz po biciu kolejnego gitarowego rekordu guinessa przenosimy się bezpośrednio na Pergolę, gdzie 1-szy maja będzie pod szyldem mocniejszych klimatów. Zaczniemy o 17 na świeżym powietrzu koncertem polskiej, trashmetalowej grupy Acid Drinkers.

Formacja założona z inicjatywy wokalisty - Titusa - oraz gitarzysty - Litzy - powstała w 1990 roku i od tamtej pory nie przestaje zachwycać fanów tego gatunku. Łączą ze sobą klimat trashmetalu z groove metalem, czerpiąc inspirację z punka i wibrujących, łagodniejszych brzmień blues rocka, co stało się przepisem na sukces kapeli. Zaraz po tym ekscytującym występie powitamy na scenie brytyjską gwiazdę Enter Shikari. To będzie druga wizyta składu we Wrocławiu, w 2015 roku mogliśmy ich zobaczyć w klubie Alibi. Zespół zaskakuje od początku swojego istnienia swoim spojrzeniem i interpretacją post-hardcorowego grania połączonego z elektronicznymi brzmieniami. Ten występ na pewno zostanie publiczności w pamięci na długi czas. Na zakończenie plenerowych koncertów tego dnia wystąpi legendarny, irlandzki skład The Cranberries. Już kilkukrotnie zespół miał wystąpić w Polsce, jednak koncerty były odwoływane. Ale nie tym razem! Fani hipnotyzującego wokalu Dolores O’Riodan będą mogli zobaczyć ją w akcji na Pergoli już 1 maja!

Jak co roku Wrocław na czas majówki staje się centrum najlepszej muzyki! Ponownie spotkamy się na terenie pięknej Pergoli i w Hali Stulecia podczas 3 festiwalowych dni 3-majówki 2017!ek zagra Lacuna Coil, którzy na pewno zadowolą fanów gotyckiego metalu. Założona w 1994 roku włoska grupa od lat jest uważana za pioniera w swoim gatunku. Zaskakują swoimi interpretacjami muzyki średniowiecznej w połączeniu z nowoczesnością. Zaraz po tym koncercie scenę przejmie formacja Dog Eat Dog, którzy przylecą do nas aż ze Stanów Zjednoczonych. Przedstawią nam swoją wersję hardcore punku, więc będzie idealna możliwość do poskakania i pomachania głowami w rytm mocniejszych brzmień.

Drugi dzień to mnóstwo polskich, ale nie tylko nazwisk. Na Pergoli zaczniemy od koncertu Pawła Domagały, który swoimi delikatnymi, popowymi utworami wprawi nas w majówkowy, festiwalowy nastrój. Zaraz po nim scenę przejmą niezawodni, jedyni w swoim rodzaju - Strachy na Lachy. Grabaż jak zawsze zachwyci nas swoim wokalem, a każdy obecny na miejscu tego koncertu będzie tuptał nóżką w rytm “Piła Tango” czy “Czarnej Kawy”. Zaraz po nich przyjdzie czas na zespół, który od lat gości na majówkowej scenie i - szczerze mówiąc - nie wyobrażamy sobie edycji bez nich. Happysad swoją sceniczną energią porwie każdego obecnego do tańców. Zaraz po nich zawita nasz wrocławski artysta z niesamowitym projektem - L.U.C. & Rebel Babel Ensemble. Tego po prostu nie można przegapić. Ostatnim koncertem na zewnątrz będzie klasyka polskiego rocka - Lady Pank! Tego zespołu nikomu przestawiać nie trzeba, a pod sceną na pewno zgromadzi się ogromna grupa wiernych fanów!

W Hali Stulecia natomiast zaczniemy od koncertu Julii Pietruchy. Jej delikatny głos w połączeniu z dźwiękami ukulele wprowadzą nas w wakacyjny klimat. Zaraz po niej wystąpi najbardziej znany duński polak ze swoim duńskim składem - Czesław Śpiewa. Podczas koncertu muzycy zabiorą słuchaczy w podróż do krainy dźwięków tanga, popu, folku i awangardy, używając przy tym szerokiej gamy instrumentów takich jak szklane dzwoneczki, rozmaite dęciaki, akordeony czy ukulele. Potem przyjdzie czas na nieco mocniejsze brzmienie - na scenie wystąpi formacja Hunter! Ich sukces można zawdzięczać m.in. niepowtarzalnemu klimatowi, przedziwnym, ale wspaniałym skomponowanym dźwiękom i grom słownym, niespotykanym instrumentom, czy bogatym scenografiom i starannie przemyślanym show podczas koncertów. Przekonacie się sami! Po lekkiej dawce metalu przyjdzie czas na twórczość niebanalną, melodyjną, ale zarazem błyskotliwie zaaranżowaną i przede wszystkim zagraną - wystąpi przed wami Renata Przemyk. Zaraz po jej koncercie zagra formacja z Ukrainy - 5’nizza. Artyści połączyli poetyckie, abstrakcyjne teksty z reggae, muzyką latynoską, jazzem i hip-hopem, dodali do tego fantastyczny beatbox, a wszystko to zrobili z niebywałym wręcz luzem i poczuciem humoru. Warto zobaczyć co chłopaki wyrabiają na scenie! Chwilę po północy scenę przejmie Natalia Przybysz - jeden z najciekawszych kobiecych głosów na rodzimej scenie muzycznej, ale także kompozytorka i autorka tekstów. Jej ostatnia płyta Prąd to niebywały sukces, niewątpliwie pod sceną znajdziemy rzesze fanów. Ostatnim artystą tego dnia na scenie Hali Stulecia na pewno was rozbuja. Łąki Łan to ekscentryczny kolektyw, połączenie tylu gatunków muzycznych, że często je wypisać. Ich sceniczna energia, ironiczne - często bardzo symboliczne teksty i taneczna muzyka wprawią każdego obecnego w ruch!

Tego dnia pojawi się również Scena Chillout, na której będziemy się bawić przy takich artystach jak XXANAXX czy Rebeka, a dzień zakończymy na DJ Secie.

Trzeci dzień nie odbiega jakościowo od pozostałych. Na Pergoli zaczniemy od klasyków polskiej muzyki - zagra Luxtorpeda, krótko po nich Coma, następnie Illusion. Jesteśmy pewni, że duża część z Was będzie czekała na kolejny koncert, a zagra na nim niezawodny Kult. Na zakończenie koncertów na świeżym powietrzu wystąpi genialna artystka, której utwory poruszą nawet najbardziej sztywnych słuchaczy. Brodka pożegna z nami scenę na Pergoli!

W Hali Stulecia zaczniemy od młodego artysty, którego kariera rozpoczęła się od programu telewizyjnego, a od tamtej pory pnie się niestrudzenie w górę. Piotr Zioła zagra repertuar ze swojej pierwszej płyty. Zaraz po nim scenę przejmie klimat hip-hopu. Łona i Webber pokażą nam co to znaczy dobry, polski rap. Następnie przyjdzie czas na niezawodną Nosowską. Jej koncerty to widowiska na najlepszym poziomie, a sceniczna charyzma powoduje uśmiech na każdej twarzy. Po Kasi na scenę wejdą brytyjczycy. The Toy Dolls zagrają nam klasycznego, ulicznego punk-rocka połączonego z genialnymi tekstami, w których często możemy wyłapać interesujące gry słowne. Tego nie można przegapić! Po przyjezdnych z wysp przyjdzie czas na projekt braci Waglewskich - Fisz Emade Tworzywo. Zdolni i kreatywni po ojcu, jednak karierę zawdzięczają na pewno swojej ciężkiej pracy. Genialne utwory z dającymi do myślenia tekstami - warto się w to wsłuchać na żywo! Przed ostatnim artystą na majówkowej senie będzie Krzysztof Zalewski. Jego zeszłoroczna płyta Złoto okazała się ogromnym sukcesem. Rockowe brzmienia, sceniczna energia, kolorowe stroje i genialny, przenikający aż do środka, głos Zalewskiego na pewno przyciągną waszą uwagę. Festiwal zakończymy klimatami rapowymi. Na scenie klasyka polskiego hip hopu - O.S.T.R.! Zawsze przyciąga tłumy, tym razem na pewno też tak będzie. Warto się przekonać!

1 maja – wstęp od godz. 15.00

PERGOLA

17.00 ACID DRINKERS
18.30 ENTER SHIKARI
21.00 THE CRANBERRIES

HALA STULECIA

19.30 LACUNA COIL
22.40 DOG EAT DOG
00.00 Planowany koniec imprezy

STARY KLASZTOR

18.00 GREG KOCH BAND
19.30 Gitarowe Jam Session

2 maja – wstęp od godz. 13.30

PERGOLA

15.00 Laureat Promo Festival
15.30 PAWEŁ DOMAGAŁA
16.50 STRACHY NA LACHY
18.15 HAPPYSAD
20.00 L.U.C. & REBEL BABEL ENSEMBLE
21.30 LADY PANK

HALA STULECIA

16.30 JULIA PIETRUCHA
18.00 CZESŁAW ŚPIEWA
19.30 HUNTER
21.00 RENATA PRZEMYK
22.30 5’NIZZA
00.10 NATALIA PRZYBYSZ
01.40 ŁĄKI ŁAN

SCENA CHILLOUT

23.00 XXANAXX
00.40 REBEKA
02.00 DJ set

3 maja – wstęp od godz 13.30

PERGOLA

15.00 LUXTORPEDA
16.40 COMA
18.15 ILLUSION
19.40 KULT
21.40 BRODKA

HALA STULECIA

16.20 PIOTR ZIOŁA
17.50 ŁONA i WEBBER
19.20 NOSOWSKA
21.00 THE TOY DOLLS
22.40 FISZ EMADE TWORZYWO
00.10 KRZYSZTOF ZALEWSKI
01.30 O.S.T.R.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 1-3 maja 2017
Adres: Pergola
ul. Wystawowa 1 - Wrocław

 
3-MAJÓWKA 2017
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej