AFROMENTAL - 10 URODZINY W KLUBIE ETER - LIONSTAGE
 

AFROMENTAL - 10 URODZINY W KLUBIE ETER

19 LISTOPADA 2014


Jest ich siedmiu i kręci ich muzyka, na szczęście ludzi ta muzyka też kręci i tak jest już od 10 lat. Afromental świętuje dekadę swojej działalności i z tej okazji wyrusza w X TOUR - specjalną dedykowaną trasę klubową. Jednym z jej przystanków jest Klub Eter we Wrocławiu, gdzie kapela zagra 19 listopada. 

Historia Afromental obfituje w różne ciekawe zdarzenia, tak jak i obfitują w nie życiorysy siedmiu muzyków tworzących kapelę. Zaczynali dokładnie 10 lat temu w Olsztynie i w szybkim tempie zawojowali polską scenę muzyczną. Zaczęło się od Przeglądu Młodych Kapel Gazety Olsztyńskiej, później był Festiwal Muzyki Młodzieżowej Gama w Kołobrzegu, gdzie wykonali… „Bananowy Song” grupy VOX i to w stylu reggae. Ten nietuzinkowy występ zagwarantował im miejsce w w „Złotej dziesiątce” festiwalu, a przewrotność i przebojowość zaczęła się stawać znakiem rozpoznawczym.

Od tamtej pory wydali trzy płyty studyjne - „The Breakthru” (2007), „Playing With Pop” (2009), „The B.O.M.B.” (2011) - i wprowadzając w eter wybuchową mieszankę rocka, hip-hopu i soulu, wywołali sporo zamieszania na listach przebojów. Nie ma chyba w Polsce osoby, która nie znałaby ich „Rock & Rollin' Love” czy „Radio Song”. Z czasem występy na młodzieżowych przeglądach zastąpiły najważniejsze muzyczne wydarzenia w kraju, a liczba nagród - włącznie z tymi najbardziej cenionymi - zaczęła rosnąć. Kapela ma na koncie m.in. Superjedynkę (2009), VIVA COMET (2010), Eska Music Award (2010), MTV Europiean Music Award (2010), Wow! Music Award (Orange Warsaw Festival, 2010) i kilka nominacji do Fryderyków.

Ostatnie miesiące to dla Afromental czas pracy nad kolejnym albumem i przygotowania do trasy koncertowej X TOUR, mającej być okazją do świętowania z fanami 10 lat istnienia zespołu. Koncerty klubowe zaplanowane zostały w największych polskich miastach, w tym także we Wrocławiu, gdzie kapela pojawi się 19 listopada (Klub Eter). Zapowiada się energetyczna i pełna emocji muzyczna podróż, w czasie której usłyszycie nie tylko dobrze znane już utwory, ale też premierowo wykonywane kawałki z nadchodzącej płyty. To po prostu trzeba zobaczyć!

Afromental tworzą: Łozo (Wojciech Łozowski - wokal), Tomson (Tomasz Lach – wokal), Śniady (Bartosz Śniadecki - instrumenty klawiszowe), Baron (Aleksander Milwiw-Baron – gitara), Lajan (Wojciech Witczak – bas), Torres (Tomasz Torres - perkusja), Dziamas (Grzegorz Dziamka - instrumenty perkusyjne).

 
 

Informacje o koncercie


Data: 19 listopada 2014
Godzina: 20.00
Adres: Klub Eter
ul. Kazimierza Wielkiego 17 - Wrocław

 
AFROMENTAL – 10 URODZINY W KLUBIE ETER
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej