AL DI MEOLA NA ETHNO JAZZ FESTIVAL - LIONSTAGE
 

AL DI MEOLA NA ETHNO JAZZ FESTIVAL

28 PAŹDZIERNIKA 2013


Ethno Jazz Festival ma zaszczyt zaprosić na koncert wirtuoza gitary Ala Di Meoli z programem „Beatles&More” prezentującym utwory z najnowszej płyty artysty pt.„All Your Life” inspirowanej twórczością zespołu The Beatles. Koncert odbędzie się 28 października we Wrocławskim Centrum Kongresowym w kompleksie Hali Stulecia. 

50 lat po tym jak Beatlemania ogarnęła cały świat, mistrz gitary Al Di Meola postanowił wrócić do swoich muzycznych korzeni i nagrać wyjątkowy osobisty album w hołdzie dla „Wielkiej Czwórki z Liverpoolu”. Płyta „All Your Life” z autorskimi aranżacjami utworów Beatlesów została nagrana analogowo w słynnym Abbey Road Studio, tam gdzie powstała większość nagrań zespołu The Beatles i ma szansę stać się jednym z najważniejszych dzieł w długiej karierze Ala Di Meoli.

W latach 60-tych XX w. Meola, jak większość jego rówieśników był zafascynowany twórczością Lennona i spółki, i to właśnie oni skłonili go do wzięcia gitary w swoje ręce – „ Gdyby Beatlesi nie istnieli, to kto wie, może byłbym teraz strażakiem lub kimś innym” – mówi o sobie mistrz gitary – „Zmienili nie tylko mnie, zmienili cały świat. To co zrobili dla nowoczesnej muzyki pop w latach 60-tych zmieniło wszystko”. Na wrocławskim koncercie artyście towarzyszyć będą muzycy z World Sinfonia (Kevin Seddiki i Peo Alfonsi – gitary, Peter Kaszas – perkusja oraz Fausto Beccalossi – akordeon).

Al Di Meola należy do absolutnej czołówki światowej sceny jazzowej. Jest także powszechnie uważany za jednego z najciekawszych gitarzystów na świecie. Jego wspaniała technika, połączona z pasją i inteligencją, pozwoliła mu zdobyć (na przestrzeni lat 1976-1992) aż 13 nagród prestiżowego “Guitar Player Poll” – najwięcej nagród przyznanych indywidualnemu wykonawcy przez ten magazyn w jego 20-letniej historii. Stał się najmłodszym gitarzystą na ich liście “Gallery of Greats”.

Al Di Meola debiutował w roku 1974 w słynnej formacji Return to Forever (obok Di Meoli grali tam Chick Corea, Stanley Clarke i Lenny White). Z grupą tą nagrał 3 legendarne albumy i otrzymał nagrodę Grammy i Złote Nagrania za “No Mystery” i “Romantic Warrior”. Tuż po zakończeniu współpracy z Chick`iem Corea Al Di Meola rozpoczął swoją karierę solisty, która zaowocowała kilkunastoma płytami solowymi i dwoma w słynnym gitarowym trio John McLaughlin – Al Di Meola – Paco De Lucia.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 28 października 2013
Godzina: 20.00
Adres: Sala Audytoryjna WCK
ul. Wystawowa 1 - Wrocław

 
AL DI MEOLA NA ETHNO JAZZ FESTIVAL
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej