AL DI MEOLA we Wrocławiu - LIONSTAGE

 
PRAWDZIWY GITAROWY BOHATER

AL DI MEOLA WE WROCŁAWIU

28 LISTOPADA 2022Ethno Jazz Festival zaprasza do Wrocławia na koncert jednego z najwybitniejszych gitarzystów wszech czasów. Al Di Meola wystąpi w 28 listopada w Synagodze pod Białym Bocianem w ramach światowej trasy koncertowej promującej najnowszy album "Across The Universe " 

Al Di Meola to amerykański gitarzysta, zaliczany do pionierów jazzu, rocka i world music. Jego fascynacja złożoną synchronizacją rytmiczną w połączeniu z prowokacyjną liryczną melodią i wyrafinowaną harmonią są sercem tworzonej przez niego muzyki w karierze, która trwa już ponad cztery dekady i przyniosła mu krytykę, wyróżnienia, trzy złote albumy i ponad sześć milionów sprzedanych płyt na całym świecie.


Al Di Meola jest laureatem niezliczonej ilości nagród w różnych gitarowych kategoriach, które otrzymał od Guitar Player Magazine i innych branżowych pism. Artysta wciąż stawia sobie i swojej muzyce nowe wyzwanie, poszerza swoje granice, za każdym razem odkrywając siebie na nowo.


Al Di Meola jest pionierem łączącym światową muzykę jazzową z innymi gatunkami muzycznymi. Prezentuje on bogactwo odcieni flamenco, tanga, rytmów brazylijskich i afrykańskich, dzięki swojej World Sinfonia, która powstała w 1991 r. Ta fuzja muzyki świata została udokumentowana na wydawnictwach Grande Passion z 2000 (wraz z Toronto Symphony Orchestra), Live in London 2007, Pursuit of Radical Rhapsody 2011 i oszałamiającym DVD z 2012 Marocco Fantasia nagranym na Festiwalu Mawazine w Rabacie w Maroko..


Będąc prawdziwym gitarowym bohaterem, wieloletnim zwycięzcą plebiscytów i płodnym kompozytorem, nagrał ponad 20 albumów jako lider we współpracy z kilkunastoma innymi gwazdami, takimi jak supergrupa Return to Forever (Chick Corea, Stanley Clarke i Lenny White), sławne trio gitarowe z udziałem Johna McLaughlina i Paco de Lucia i trio Rite of Strings z basistą Stanley'em Clarke i skrzypkiem Jean-Luc Ponty.

 
 

Informacje o koncercie

Data: 28.11.2022
Godzina: 19:00
Adres: SYNAGOGA POD BIAŁYM BOCIANEM, Wrocław

 

Do koncertu pozostało

AL DI MEOLA – LEGENDARNY GITARZYSTA ZAGRA WE WROCŁAWIU
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej