Utalentowany pisarz, producent i multiinstrumentalista, który zarówno śpiewa jak i staje za didżejką. Artysta mieszkał w Kingston od ponad dekady i jest teraz wiodącym przedstawicielem odrodzonej sceny muzycznej Jamajki dzięki serii powszechnie uznanych albumów.
Najnowszy krążek, który ukazał się 29 czerwca 2018 zatytułowany Unbreakable: Alborosie Meets The Wailers United jest owoc współpracy z członkami dawnego zespołu Boba Marleya, The Wailers.
"Bob Marley był jednym z moich idoli", mówi Alborosie. "On był najlepszy pod względem duchowości, muzykalności i wszystkim innym, ale jeśli sprawa się tyczy Wailerów, oni mieli chemię, która wykracza poza Boba. Są legendarnym zespołem i do końca czasu ich imię zawsze będzie wybrzmiewać.”
Klawiszowiec Tyrone Downie był pierwszym z Wailerów, który przyłączył się do sesji, następnie dołączył gitarzysta Junior Marvin, basista Aston "Family Man" Barrett i jego syn Aston Junior, który gra na perkusji, podobnie jak jego wujek, zmarły Carlton Barrett. Razem, wnoszą charakterystyczny styl i brzmienie najbardziej znanego rytmu reggae.
I choć klasyczna forma dźwięku The Wailers jest wszechobecna, Unbreakable jest przede wszystkim dzieckiem Alborosie. Można śmiało powiedzieć, że ten muzyk jest najlepszym towarem eksportowym Włoch w zakresie reggae. Napisał, ułożył i wyprodukował większość utworów na własną rękę w Shengen studio w Kingston, gdzie opanował sztukę tworzenia muzyki. Jego styl łączy wpływy starej szkoły z niewiarygodną świeżością.
BETHEL:
Ponad 10 lat temu swoje pierwsze kroki na polskiej scenie muzycznej zaczął stawiać młody, grający muzykę reggae zespół Bethel. Przez cały ten czas wesoła załoga robiła ogromne postępy i wciąż wprawiała się w swoim fachu. Dwa albumy studyjne, ponad 500 zagranych koncertów w kraju i za granicą oraz występy na największych polskich festiwalach to tylko niektóre z licznych osiągnięć tej kapeli.
Zespół Bethel założony został w 2006 roku z inicjatywy obecnego lidera i wokalisty - Grzegorza Wlaźlaka. Choć w ciągu lat ich muzyka ulegała wielu przeobrażeniom i zmianom, to od zawsze oscylowała ona wokół gatunku reggae.
Bethel ma na swoim koncie dwie płyty: Muzyka Serc (2010) oraz Dobrze, że jesteś (2014), która nagrana została w prestiżowym studio Custom34. Na obu krążkach usłyszeć można zarówno delikatne, bujające roots reggae, energiczne ska, a także mocne uderzenie w stylu raggamuffin.
Zespół najlepiej czuje się na koncertach, podczas których bezwzględnie zaraża publiczność pozytywną wibracją. Nieobce jest im również granie w klubach. Załoga Bethel ma już za sobą ponad 500 koncertów w kraju i za granicą.
Do najważniejszych osiągnięć zespołu należy udział w Przystanku Woodstock, na którym kapela pojawiła się dwa razy: najpierw w 2011 roku na Scenie Folkowej, a następnie, dzięki zdobyciu nagrody publiczności - Złotego Bączka, w 2012 roku na Dużej Scenie. Bethel ma za sobą także występy na najważniejszych i największych festiwalach reggae'owych w Polsce takich, jak: Reggae Na Piaskach (2010 i 2011), Ostróda Reggae Festiwal (2011 i 2014), Bielawa Reggae Festiwal (2012 i 2015) i wiele innych.
Do ich kolejnych osiągnięć niewątpliwie zaliczyć należy koncert pod Pałacem Kultury w Warszawie w czasie głównego finału WOŚP w 2012 roku jak również występ na Stadionie Narodowym podczas X finału programu PaT (2015). Kapela aż dwa razy pojawiła się w programie Kuby Wojewódzkiego w 2011 i 2014 roku. Ponadto ich występy i wypowiedzi obejrzeć można było w programie 1 i 2 Telewizji Polskiej jak i w niezliczonej ilości stacjach internetowych.
Zespół cały czas pracuje nad nowym, trzecim albumem, którego premiera będzie miała miejsce w tym roku!