ALBOROSIE W KLUBIE PROXIMA W WARSZAWIE - LIONSTAGE
 

ALBOROSIE W KLUBIE PROXIMA

26 KWIETNIA 2019


Progresja z radością i dumą zaprasza na koncert Alborosie! "Muzyka nie zna granic" - ogłosił David Rodigan na debiutanckim albumie Alborosie. "Muzyka to międzynarodowa siła, międzynarodowy język. Z Sycylii do Kingston, na Jamajce, to jest Alborosie. Prawdziwa, autentyczna muzyka reggae ". 

Dwanaście lat później, pochodzący z Sycylii Alborosie jest headlinerem najważniejszych festiwali na całym świecie i zdobył uznanie całego przemysłu reggae. Utalentowany pisarz, producent i multiinstrumentalista, który zarówno śpiewa jak i staje za didżejką. Artysta mieszkał w Kingston od ponad dekady i jest teraz wiodącym przedstawicielem odrodzonej sceny muzycznej Jamajki dzięki serii powszechnie uznanych albumów.

Najnowszy krążek, który ukazał się 29 czerwca 2018 zatytułowany Unbreakable: Alborosie Meets The Wailers United jest owoc współpracy z członkami dawnego zespołu Boba Marleya, The Wailers.

"Bob Marley był jednym z moich idoli", mówi Alborosie. "On był najlepszy pod względem duchowości, muzykalności i wszystkim innym, ale jeśli sprawa się tyczy Wailerów, oni mieli chemię, która wykracza poza Boba. Są legendarnym zespołem i do końca czasu ich imię zawsze będzie wybrzmiewać.”

Klawiszowiec Tyrone Downie był pierwszym z Wailerów, który przyłączył się do sesji, następnie dołączył gitarzysta Junior Marvin, basista Aston "Family Man" Barrett i jego syn Aston Junior, który gra na perkusji, podobnie jak jego wujek, zmarły Carlton Barrett. Razem, wnoszą charakterystyczny styl i brzmienie najbardziej znanego rytmu reggae.

I choć klasyczna forma dźwięku The Wailers jest wszechobecna, Unbreakable jest przede wszystkim dzieckiem Alborosie. Można śmiało powiedzieć, że ten muzyk jest najlepszym towarem eksportowym Włoch w zakresie reggae. Napisał, ułożył i wyprodukował większość utworów na własną rękę w Shengen studio w Kingston, gdzie opanował sztukę tworzenia muzyki. Jego styl łączy wpływy starej szkoły z niewiarygodną świeżością.

+ JOHNY ROCKERS

Zdobywcy głównej nagrody Czwórka Reggae Contest podczas Ostróda Reggae Festival. Doświadczeni muzycy występujący na największych scenach festiwalowych w Polsce. W 2017 roku ich debiutancki album zatytułowany „Stay Connected” został okrzyknięty jedną z najlepszych płyt reggae. Członkowie zespołu połączeni miłością do muzyki roots reggae tworzą nowy kierunek dla polskiej sceny muzyki rozrywkowej.

Zadebiutowali publikując pierwsze single już w 2014 roku, które odbiły się echem wśród publiczności. Nadzieja polskiej sceny muzyki jamajskiej tworząca nową jakość i rozpoznawalny styl – ich muzyka jest słuchana od Stanów przez Europę, Afrykę, aż po Azję.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 26 kwietnia 2019
Godzina: 20.00
Adres: Klub Proxima
ul. Żwirki i Wigury 99a - Warszawa

 
ALBOROSIE W KLUBIE PROXIMA
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej