AMADOU & MARIAM NA WROCLOVE FEST 2016 - LIONSTAGE
 

AMADOU & MARIAM NA WROCLOVE FEST 2016

24 CZERWCA 2016


AMADOU & MARIAM z Mali, światowej sławy gwiazdy i jedni z najważniejszych przedstawicieli world music otwierają listę wykonawców, jacy wystąpią podczas dwudniowej imprezy „Noc Świętojańska", organizowanej w ramach Święta Wrocławia - WrocLove Fest 2016. 

Koncert niewidomych małżonków z Mali odbędzie się 24 czerwca we wrocławskiej Hali Stulecia. Już wkrótce poznamy kolejne gwiazdy WrocLove Fest – Noc Świętojańska 2016, który ma szansę dołączyć do grona najważniejszych imprez folkowych nie tylko w Polsce.

Amadou Bagayoko był gitarzystą Ambassadeurs du Motel de Bamako, najsłynniejszego zespołu Afryki końca lat 60. Mariam Doumbia śpiewała na tradycyjnych festynach. Oboje są niewidomi, poznali się w Instytucie dla Niedowidzących w Bamako, stolicy Mali. Od tamtej pory stali się nierozłączną parą. Ich koncerty to widowiskowe arcydzieła, które zapełniają wielkie sale koncertowe rozśpiewaną i roztańczoną publicznością. O ich popularności świadczą występy na największych festiwalach Europy, m.in. Sziget, Roskilde czy polski Open'er.

W ostatnich latach Amadou & Mariam występowali z Coldplay i U2 oraz współpracowali z Davidem Gilmourem i Johnny'm Marrem. Zagrali też koncert z okazji ceremonii wręczenia Pokojowej Nagrody Nobla Barackowi Obamie oraz wystąpili na otwarciu dwóch ostatnich Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Swoich umiejętności produkcyjnych użyczyli im Manu Chao i Damon Albarn, dzięki czemu Amadou & Mariam pracowali z największymi twórcami współczesnego rocka przy projekcie Albarna „Africa Express" i różnych projektów na skrzyżowaniu kultur, jak np. „L'Afrik C'est Chic".

Wraz z rosnącą popularnością duetu na całym świecie wzrosła też skala i zasięg ambicji muzycznych. Amadou często powtarzał, że dzielenie się piosenkami i pomysłami z innymi muzykami oraz szukanie nowych dróg wyrazu jest najbardziej pasjonującą przygodą, jaka może spotkać muzyka. I właśnie na tej otwartości i współpracy z różnymi muzykami zasadza się główny sens nowego albumu „Folila", który artyści będą promować na wrocławskim koncercie w ramach WrocLove Fest – Noc Świętojańska 2016.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 24 czerwca 2016
Godzina: 20.00
Adres: Pergola
ul. Wystawowa 1 - Wrocław