ANTHONY STRONG NA ETHNO JAZZ FESTIVAL - LIONSTAGE
 

ANTHONY STRONG NA ETHNO JAZZ FESTIVAL

11 LUTEGO 2014


Ethno Jazz Festival z przyjemnością zaprasza na pierwszy w Polsce koncert nowej angielskiej gwiazdy wokalistyki jazzowej. Anthony Strong, odkrycie ostatniego sezonu muzycznego w Anglii, wystąpi 11 lutego w Synagodze Pod Białym Bocianem. 

Od czasu wydania jego debiutanckiego albumu w 2013 r., o Anthonym napisano na pierwszej stronie najbardziej poczytnego francuskiego dziennika Le Figaro, wystąpił na żywo przed milionami widzów niemieckiej telewizji, a przez brytyjską prasę został uznany za “ogromny talent, z wszelkimi zadatkami na kolejną, obok Jamiego Culluma i Michaela Bublé, gwiazdę panteonu współczesnego retro-jazzu.”

Jako “nowa angielska gwiazda jazzu”, mogąca pochwalić się występem przed legendarnym BB Kingiem i wydaniem minialbumu, który dotarł na pierwsze miejsce brytyjskiej listy przebojów jazzowych, wokalista i pianista Anthony Strong wzbudził zainteresowanie najbardziej znaczących wytwórni muzycznych na świecie. Ostatecznie artysta zdecydował się na podpisanie kontraktu z kultową francuską wytwórnią Naïve, mającą na koncie wydawanie m.in. sprzedających się w milionach egzemplarzy płyt Adele, Carli Bruni czy Katie Meluy, i w kwietniu 2013 r. wydał swój pierwszy album ‘Stepping Out’.

Uzyskawszy stypendia w Whitgift School i The Purcell School of Music in England, Anthony opłacił swoje studia w znanej na całym świecie Guildhall School of Music występując w Londynie, gdzie szybko zdobył reputację cieszącego się popytem muzyka sesyjnego, grywającego z artystami takimi jak Michael Bolton, Marti Pellow czy Kyle Eastwood. Przez 9 miesięcy grał w West End Theatre jako Jerry Lee Lewis w musicalu Million Dollar Quartet, występując przed tysiącami widzów. Miłośnik jazzu, Rod Stewart wrócił nawet następnego dnia po spektaklu, aby powiedzieć Anthony’emu, że jego występ był “zaje***!”

W roku 2011, wokaliście zaproponowano dołączenie do Palomy Faith, angielskiego artysty Tony’ego Christie i legendy jazzu Buddy’ego Greco w obsadzonej przez gwiazdy noworocznej audycji BBC Na żywo z The Savoy Ballroom w Londynie. W 2012 r. Strong miał swój europejski debiut na festiwalach we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Skandynawii, Niemczech i Szwajcarii. 12 koncertów w legendarnym klubie Duc Des Lombards w Paryżu zostało całkowicie wyprzedanych.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 11 lutego 2014
Godzina: 20.00
Adres: Synagoga Pod Białym Bocianem
ul. Włodkowica 7 - Wrocław

 
ANTHONY STRONG NA ETHNO JAZZ FESTIVAL
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej