ANTÓNIO ZAMBUJO W STARYM KLASZTORZE - LIONSTAGE
 

ANTÓNIO ZAMBUJO W STARYM KLASZTORZE

8 GRUDNIA 2015


Koncert odbędzie się 8 grudnia w klimatycznej Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1. Wokalista będzie promował swoją ostatnią płytę Rua da Emenda, cieszącą są uznaniem zarówno krytyków jak i publiczności na całym świecie. 

António Zambujo urodził się 19 września 1975 roku, w Beja, Alentejo. Dorastał słuchając muzyki poważnej w Cante Alentejano, już jako dziecko był w zachwycie słuchając wielu wielkich reprezentantów muzyki fado.

Wychowany w szczęśliwym, muzycznym otoczeniu, mając zaledwie 8 lat zaczął uczyć się gry na klarnecie, przeszło 8 lat później wygrał prestiżowy konkurs dla młodych reprezentantów muzyki fado. Niewiele później podjął odważną decyzję, by przenieść się do Lizbony. Decyzja ta miała istotny wpływ na jego przyszłość.

Prowadzony i uczony przez znakomitego gitarzystę i kompozytora Mário Pacheco, w szybkim tempie zaaklimatyzował się wśród muzyki fado. Mário wprowadził go na zaplacze sceny i przedstawił wszystkie tajemnice muzyki fado, w międzyczasie dołączył go do obsady Clube do Fado.

Jakiś czas później został wybrany przez reżysera teatralnego Filipe La Feria do wykonania roli w musicalu Amalia. António otrzymał rolę Francisco Cruz, pierwszego męża Amalii. Dzięki temu miał także szansę, aby wyeliminować tremę związana z publicznymi występami a także nauczyć się tajników zawodu muzyka.

W 2002 roku, António nagrywa swój pierwszy album O Mesmo Fado. Za ten album otrzymuje swoją pierwszą nagrodę Best New Fado Voice, przyznaną przez Radio Nova FM.

Ostatnia podróż zabiera go do Rua da Emenda. Zafascynowany tym miejscem w 2014 nagrywa swój 6 album Rua da Emenda. Album zabiera nas w podróż wąskimi alejkami odwiedzając cały świat, zatrzymując się przy dźwiękach Brazylii, Francji, Urugwaju i Afryki.

Wszystko odbywa się na pokładzie niezapomnianej, portugalskiej muzyki fado.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 8 grudnia 20150
Godzina: 20.00
Adres: Sala Gotycka
ul. Jana Ewangelisty Purkyniego 1 - Wrocław

 
ANTÓNIO ZAMBUJO W STARYM KLASZTORZE
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej