ARIEL RAMIREZ NA ETHNO JAZZ FESTIVAL - LIONSTAGE
 

ARIEL RAMIREZ NA ETHNO JAZZ FESTIVAL

9 LUTEGO 2014


Ethno Jazz Festival zaprasza 9 lutego do Synagogi Pod Białym Bocianem na premierowy koncert nowego projektu argentyńskiego bandoneonisty z chórem Uniwersytetu Wrocławskiego, w programie pieśni Ameryki Południowej i Środkowej. 

Ariel Ramirez przedstawia:

LATINO, projekt oparty głównie na muzyce latynoskiej, obejmujący rytmy folkloru oraz tradycyjne melodie z różnych krajów Ameryki Łacińskiej.

Ariel Ramirez jest wnukiem jednego z najsłynniejszych kompozytorów argentyńskich, Ariela Ramireza. Naukę gry na bandoneonie rozpoczął w wieku trzynastu lat. Artysta koncertuje z wieloma uznanymi muzykami m. in. w Chile, Brazylii, Peru, Boliwii i Urugwaju. W latach 2004-2007 współpracował ze skrzypkiem Néstorem Garnicą, a następnie dołączył do znanej argentyńskiej grupy Los Carabajal. W latach 2009-2010 akompaniował wokaliście Marcelo Toledo. Od kilku lat mieszka we Wrocławiu, tu tworzy i nagrywa nowe płyty. Publiczność Ethno Jazz Festivalu miała go ostatnio okazję podziwiać w październiku podczas wykonania Mszy Kreolskiej w kościele Marii Magdaleny.

Ariel Ramirez w latach 2008- 2010 występował na festiwalach muzycznych w Wenezueli, Ekwadorze, Peru, Boliwii, Paragwaju, Chile i Urugwaju. We wszystkich tych miejscach miał okazje zgłębić muzykę tradycyjną i poznać lokalnych artystów.

W projekcie LATINO będzie można usłyszeć tradycyjne piosenki pochodzące m.in z Kuby, Argentyny, Peru, Boliwii, Brazylii i Meksyku.

Do współpracy przy projekcie LATINO Ramirez zaprosił znakomitego portugalskiego wokalistę João de Sousa, znanego wrocławskiej publiczności m.in. z płyty Fado Polaco, oraz innych wspaniałych muzyków specjalizujących się w muzyce latynoamerykańskiej.

Skład który usłyszymy podczas koncertu przedstawia się następująco:

• Ariel Ramirez (Argentyna) – bandoneon,
• João de Sousa (Portugalia) -vocal,
• Israel Dominguez Pimienta(Kuba) -instrumenty perkusyjne,
• Roland Abreu Krzysztofiak (Kuba/Polska) –kontrabas,
• Marek Wiński – piano,
• Janusz Wawrzała – instrumenty perkusyjne.

Całości brzmienia dopełni Chór Gaudium Uniwersytetu Wrocławskiego pod batutą Alana Urbanka.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 9 lutego 2014
Godzina: 20.00
Adres: Synagoga Pod Białym Bocianem
ul. Włodkowica 7 - Wrocław