BELTAINE I Booking & Management. Oficjalny kontakt
 
UMIEJĘTNOŚĆ ZACIERANIA MUZYCZNYCH GRANIC

BELTAINE

BELTAINE to jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny folkowej. Swoje niepowtarzalne brzmienie BELTAINE osiągnął dzięki szczególnej umiejętności łączenia muzyki tradycyjnej (world/celtic) z muzyką współczesną. Siedem osobowości i siedem różnych światów spotyka się ze sobą, tworząc wyjątkową mieszankę.

 

O BELTAINE

„Grupa utalentowanych muzyków pozwala sobie na eskapady w rejony znane tylko współczesnej muzyce popularnej. To właśnie jest najbardziej charakterystyczne w twórczości Beltaine, bycie poza stylistyczną klamrą. Umiejętność zacierania granic pomiędzy folkowym brzmieniem a współczesnymi trendami szczególnie sprawdza się w występach na żywo przed publicznością”.


Od początku ogromną siłą Beltaine były żywiołowe koncerty, entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność każdej szerokości geograficznej. Grupa koncertowała m.in. w Malezji, Meksyku, USA i Kanadzie; jest regularnie zapraszana na prestiżowe festiwale w całej Europie.

Trochę historii:

W 2002 roku, zafascynowani kulturą celtycką, studenci - flecista i akordeonista GRZEGORZ CHUDY i gitarzysta ŁUKASZ KULESZA, postanowili swoje romantyczne marzenia przekuć w pełen rozmachu zespół. Po drobnych początkowych przetasowaniach w zespole, pojawili się skrzypek ADAM ROMAŃSKI, grający na bouzouki, gitarze i dudach gaita JAN GAŁCZEWSKI, basista BARTŁOMIEJ DUDEK oraz perkusjonista JANEK KUBEK. Pierwsza płyta "Rockhill" z 2004 roku okazała się niemałym sukcesem.

Idąc za ciosem, Beltaine w 2006 roku rozszerzył skład o perkusistę MATEUSZA SOPATĘ, pozwalając sobie na innowacje i eksplorację obszarów dotąd nie penetrowanych, takich jak funk czy muzyka klubowa.

Warto dodać, że singiel "Bring to the Boil" wykorzystano w ścieżce dźwiękowej gry "Wiedźmin". Sukces ten spotęgował zainteresowanie zespołem, czego przejawem stał się coraz częstszy udział w dużych światowych festiwalach World Music.

W 2015 roku nastąpiła kolejna duża zmiana, Mateusza Sopatę zastąpił perkusista i producent muzyczny SPACEPIERRE, co spowodowało wpięcie elektroniki w paletę brzmieniową zespołu oraz rozszerzenie eksploracji rytmicznej.

W 2018 i 2019 roku zespół opuścili Grzegorz Chudy i Bartek Dudek - obaj postanowili poświęcić się działalności plastycznej. Całości zmian dopełniło pojawienie się grającego z niesamowitą inwencją basisty i kontrabasisty Adama Stodolskiego, oraz flecisty i generatora niezwykłych melodii - Kuby Szczygła. W tak dopiętym składzie zespół stworzył i nagrał piąty studyjny album - "OBSERVER".

Dotychczas Beltaine wydał następujące płyty:

- "Rockhill" (2004)
- "KONCENtRAD" (2007)
- "Tríú" (2010)
- "Live" (2011)
- "Miusjik" (2015)
- "Live'15" (2016)
- "OBSERVER" (2023)


Aktualny skład:

- ADAM ROMAŃSKI - skrzypce
- JAKUB GOLDINCH SZCZYGIEŁF - flety
- JAN GAŁCZEWSKI - bouzouki irlandzkie, dudy
- ŁUKASZ KULESZA - gitara akustyczna
- ADAM STODOLSKI - gitara basowa, kontrabas
- SPACEPIERRE - perkusja, elektronika
- JANEK KUBEK - instrumenty perkusyjne

Trochę historii:

PIĄTY ALBUM BELTAINE: "OBSERVER"

"OBSERVER" to nowe oblicze Beltaine, zespołu, który od 20 lat przeciera nowe szlaki w szeroko pojętej world music. Choć inspiracje wskazują często na irlandzkie czy bretońskie korzenie, artyści sięgają dużo dalej. "OBSERVER" to autorska fuzja pełna zwrotów akcji, eksperymentów i refleksji nad zmieniającym się na naszych oczach Światem, gdzie tłusta elektronika może splatać się z delikatnie utkanymi tradycyjnymi melodiami.

"OBSERWATOR TO MY. OBSERWATOR TO TY."


 

WIDEO, TELEDYSKI BELTAINE

 
 
 

OFICJALNY KONTAKT Z BELTAINE

BOOKING - KONCERTY, FESTIWALE, KLUBY, EVENTY PRYWATNE ...

 
 

INNI NASI ARTYŚCI

 

Jesteśmy międzynarodową agencją artystyczną z Wrocławia. Tworzymy duży, zgrany i profesjonalny zespół, który łączy miłość do muzyki, długoletnia przyjaźń i ogromna chęć propagowania kultury związanej z muzyką.

Organizujemy koncerty, festiwale muzyczne i trasy koncertowe oraz ekskluzywne eventy dla firm, zajmujemy się bookingiem artystów zagranicznych, sprawujemy opiekę impresaryjną nad polskimi i zagranicznymi wykonawcami. Naszą specjalnością jest odkrywanie artystów z rejonów muzyki alternatywnej, rock, hip-hop, reggae-dub, ethno i world music. Sprowadzamy zespoły z całego świata, znajdujemy i promujemy świeże nowatorskie brzmienia. Dbamy o oryginalność sceniczną, profesjonalną organizację, produkcję techniczną każdego wydarzenia na wysokim poziomie.

BELTAINE
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej