KLESZCZ I Manager i management. Oficjalny kontakt zespołu
 
niepowtarzalny styl, który nie trzyma się żadnych schematów

KLESZCZ

Kleszcz - urodzony na Śląsku raper, wokalista, autor tekstów. Członek składu hip-hopowego ARKANOID. Artysta wypracował swój niepowtarzalny styl, który nie trzyma się żadnych schematów, a teksty wychodzące spod jego pióra są wyjątkowe. Swoją przygodę z rapem rozpoczął w wieku 14 lat, pisząc pierwsze teksty i nagrywając własnym sumptem pierwsze utwory. W celu organizacji koncertu zapraszamy do kontaktu.

 

O ARTYŚCIE

Początki jego kariery to lokalny skład Eref Crew. Następnie razem z poznanym w 2004 r. producentem Stahem zawiązuje kolektyw Znak Zapytania.

Kolejne lata to czas intensywnej pracy nad formą i produkcja wielu nagrań, z których niestety większość nie wychodzi na światło dzienne. W 2010 r. w podziemiu ukazuje się nagrany wspólnie z bratem Sitem album zatytułowany SIŁA RAŻENIA. Materiał zostaje niezwykle ciepło przyjęty przez lokalnych pasjonatów rapu. Owocuje to coraz większą liczbą lokalnie granych koncertów, nowymi znajomościami i propozycjami.

Momentem przełomowym okazuje się być rok 2013, kiedy Kleszcz zostaje członkiem inicjatywy MaxFloLab. Na kanale MaxFloRecTV pojawia się wyprodukowany przez Staha album YRAM YRACZ. W pochodzących z niego utworach słychać inspiracje nie tylko rapem, ale także bluesem, rockiem, ragga czy poezją śpiewaną. To nie hermetyczne podejście do muzyki okazuje się być zarówno wyznacznikiem stylu Kleszcza, jak i odpowiedzią na oczekiwania jego fanów.

Artysta zbiera wiele pozytywnych opinii i komentarzy, a jeden z jego numerów, „Czary mary” w krótkim czasie zyskuje sporą, jak na rapera undergroundowego, popularność. Pod koniec roku 2014 MaxFlo podejmuje decyzję o transferze artysty z MaxFloLabu do MaxFloRec.

Członek składu hip-hopowego ARKANOID (abradAb, Rahim, Kleszcz). Artysta wypracował swój niepowtarzalny styl, który nie trzyma się żadnych schematów, a teksty wychodzące spod jego pióra są wyjątkowe. Skłaniają słuchacza do przemyśleń i refleksji. W jego utworach słychać inspirację wieloma gatunkami muzycznymi, co wyróżnia je spośród rapowej sceny muzycznej. Dotychczas współpracował z m.in.: Metrowy, Kopruch, Skorup, Lilu, K2, Rahim, Fokus, Buka, abradAb, Opal, AdMa, Paulina Sykut-Jeżyna, Kamil Bednarek, Sidney Polak, Kaen czy Vixen. Od 2015 do 2020 roku członek wytwórni MaxFLoRec.

W maju 2021r. zakłada mini wytwórnię i od tego momentu wydaje swoją twórczość samodzielnie pod marką HORREC LABEL.

DOROBEK ARTYSTYCZNY:

Trzy albumy z producentem DiNO: • Kleszcz & DiNO - HorRYMJESTem (2015r.)

• Kleszcz & DiNO - Cyrk na QŁQ (2017r.)
• Kleszcz & DiNO - Aneks (2019r.)

Wspólne EP'ki z raperem o pseudonimie Kopruch:
• Kleszcz i Kopruch NDKE - Najgorszy dobór ksywek Ever (2018r.)
• Kleszcz i Kopruch NDKE 2 - SEQUEL (2019r.)
• Kleszcz i Kopruch NDKE 3 - TRILOGY (2021r.)

Albumy solowe: • Kleszcz -Czerń i biel (2018r.) - Złota Płyta za singiel - Mówili mi
• Kleszcz - Nie Ma Płyta (2021r.)
Wspólna EP z raperem o pseudonimie Opał: • Kleszcz/Opał -7G (2020r.)
Wspólny album z legendami polskiej sceny hip-hopowej – Rahimem i Abradabem: • Kleszcz / Rahim / Abradab -ARKanoid (2020 r.) 

WIDEO, TELEDYSKI KLESZCZ

 
 
 

OFICJALNY KONTAKT Z ARTYSTĄ KLESZCZ

BOOKING - KONCERTY, FESTIWALE, KLUBY, EVENTY PRYWATNE ...

 
 

INNI NASI ARTYŚCI

  • Pełnia gorącego słońca, moc nieposkromionej natury i sześciu genialnych facetów, którzy swoją sceniczną energią przyciągną każdego fana dobrej muzyki!
  • Illusion to legenda polskiego rocka, a o booking tego zespołu zabijają się producenci rockowych festiwali. Ich sceniczna energia przyciąga rzeszę słuchaczy
  • Solowy projekt Arkadiusza Jakubika to coś, czego nie sposób szukać na polskiej scenie muzycznej. Jego solowe koncerty zaskakują przeróżnymi stylami muzycznymi.
  • Dagadana to połączenie polskiej i ukraińskiej kultury za pomocą jazzu i world music. Ich widowiskowe koncerty sprawią, że zespół na pewno urozmaici Wasze wydarzenie.
 

Jesteśmy międzynarodową agencją artystyczną z Wrocławia. Tworzymy duży, zgrany i profesjonalny zespół, który łączy miłość do muzyki, długoletnia przyjaźń i ogromna chęć propagowania kultury związanej z muzyką.

Organizujemy koncerty, festiwale muzyczne i trasy koncertowe oraz ekskluzywne eventy dla firm, zajmujemy się bookingiem artystów zagranicznych, sprawujemy opiekę impresaryjną nad polskimi i zagranicznymi wykonawcami. Naszą specjalnością jest odkrywanie artystów z rejonów muzyki alternatywnej, rock, hip-hop, reggae-dub, ethno i world music. Sprowadzamy zespoły z całego świata, znajdujemy i promujemy świeże nowatorskie brzmienia. Dbamy o oryginalność sceniczną, profesjonalną organizację, produkcję techniczną każdego wydarzenia na wysokim poziomie.

KLESZCZ
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej