RÓŻANEK I Management I Booking. Oficjalny Kontakt.
 
SZCZECIŃSKI AKTOR, TEKŚCIARZ, LIDER ZESPOŁU CHORZY

RÓŻANEK

Aktor Teatru Polskiego w Szczecinie. Wokalista, kompozytor i autor tekstów. Były lider grupy Chorzy oraz solowych projektów Nordyk i Feng Szuja. Przedstawiamy Państwu wyjątkowego artystę, którego wszechstronność i talent sprawiły, że zdobył uznanie zarówno na scenie teatralnej, jak i w świecie muzycznym. Obecnie występuje pod pseudonimem "Różanek" i jest organizatorem festiwalu "Akustyczeń Szczecin". Poznajmy bliżej tę fascynującą postać, która znalazła się na rozdrożu między teatrem a muzyką.

RÓŻANEK KONTAKT
RÓŻANEK / fot: Radek Kurzaj
 

INFORMACJA O ARTYŚCIE

ŚCIEŻKA TEATRALNA

W latach 2010-2019 nasz artysta występował w Teatrze Lalki i Aktora "Pinokio" w Łodzi, co zaowocowało rozwojem jego umiejętności aktorskich. Zagrał również wiele ról w spektaklach teatrów nieinstytucjonalnych, w tym w tak znaczących produkcjach jak "Fumum Vendere" (reżyseria: A. Bizuk, Łódź/Białystok 2011), "Krzyk Wolności" (reżyseria: M. Szolc, Warszawa 2007) oraz "Reinkarnacje według Ciechowskiego" (reżyseria: J. Piwowar, Kraków 2006).

MUZYKA I KOMPOZYCJE

Jego talent nie ogranicza się tylko do aktorstwa. Został uhonorowany za kompozycje i teksty piosenek do spektaklu "Fumum Vendere" na Międzynarodowym Festiwalu "Lalka też Człowiek". Jako utalentowany wokalista, wielokrotnie udzielał się również w kompozycjach do spektakli teatralnych, łącząc swoją miłość do muzyki z teatralnymi przedstawieniami.

KARIERA MUZYCZNA

Jako wykonawca i autor tekstów, RÓŻANEK pojawił się na płytach wielu polskich artystów, współpracując m.in. z Pięć-Dwa Dębiec, Sobotą, Piotrem Banachem oraz grupami Bubliczki, Ludzie Mili i Iksy. Na scenie dzielił też przestrzeń z takimi sławami jak Joanna Kołaczkowska, Grzegorz Turnau, Stanisław Soyka i Krzysztof Zalewski. Współtworzył także trio "Rykoszept", z którym wydał płytę "Torba na rzeczy pospolite" (ISAK Warszawa, 2007).

PROJEKT CHORZY

Z grupą "Chorzy" opublikował cztery wydawnictwa: "Skończyliśmy się na 'Kill'em All'" (2012), "Nieznośna Lekkość Hitów" (2015), "Chorzy na Woodstock" (2017) oraz "Impreza zamknięta w sobie" (2019), co zyskało uznanie wśród fanów alternatywnej sceny muzycznej.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

RÓŻANEK zdobył liczne nagrody za swoje role aktorskie, w tym trzykrotną nominację do nagrody aktorskiej Bursztynowy Pierścień za role w spektaklach takich jak "Z piekła do piekła" (reżyseria A. Opatowicz, Szczecin 2018), "Dymny" (reżyseria K. Materna, Szczecin 2019), oraz za rolę w monodramie "Akompaniator" (reżyseria Z. Pirveli). Ponadto, zdobył Srebrną Ostroga za rolę w spektaklu "Z piekła do piekła" oraz nagrodę Bursztynowy Pierścień w kategorii Aktor Sezonu za rolę w monodramie "Akompaniator".

SUKCES MUZYCZNY

Osiągnął znaczący sukces w dziedzinie muzycznej, zwłaszcza ze swoim singlem "Carnegie Hall", który zdobył nagrody "Best Non English Music Video Award" oraz "Best EDM / Dance Music Video Award" na California Music Video Awards. Jego piosenka "Dajmy sobie rok" była obecna przez 6 tygodni na liście Tip-Top Radia Nowy Świat, podczas gdy "Pożary" przez 10 tygodni figurowały na tej samej liście.

ZŁOTA PŁYTA I WSPÓŁAUTORSTWO

Na koncie RÓŻANKA znajduje się również nagroda Złotej Płyty za współautorstwo płyty 40 Piotra Cugowskiego, co tylko potwierdza jego znaczenie na polskiej scenie muzycznej.

RÓŻANEK jest przykładem niezwykłego talentu i wszechstronności, łącząc w sobie zarówno aktorską precyzję, jak i muzyczną pasję. Jego osiągnięcia, zarówno na scenie teatralnej, jak i muzycznej, dowodzą, że jest on postacią godną podziwu i inspiracji.


 

VIDEO RÓŻANEK

 
 
 

KONTAKT Z RÓŻANEK

BOOKING - KONCERTY, FESTIWALE, KLUBY, EVENTY PRYWATNE ...

 
 

INNI NASI ARTYŚCI

  • Dagadana to połączenie polskiej i ukraińskiej kultury za pomocą jazzu i world music. Ich widowiskowe koncerty sprawią, że zespół na pewno urozmaici Wasze wydarzenie.
  • Artysta urodzony na Śląsku - raper, wokalista, autor tekstów. Członek składu hip-hopowego ARKANOID (abradAb, Rahim, Kleszcz). Artysta wypracował swój niepowtarzalny styl.
  • To jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny folkowej.
Swoje niepowtarzalne brzmienie zespół osiągnął dzięki szczególnej umiejętności łączenia muzyki tradycyjnej.
  • Ukraiński zespół, któremu przewodzi Anastasiya Voytyuk, śpiewaczka, folklorystka, poetka oraz wirtuozka bandury - narodowego instrumentu Ukrainy.
 

Jesteśmy międzynarodową agencją artystyczną z Wrocławia. Tworzymy duży, zgrany i profesjonalny zespół, który łączy miłość do muzyki, długoletnia przyjaźń i ogromna chęć propagowania kultury związanej z muzyką.

Organizujemy koncerty, festiwale muzyczne i trasy koncertowe oraz ekskluzywne eventy dla firm, zajmujemy się bookingiem artystów zagranicznych, sprawujemy opiekę impresaryjną nad polskimi i zagranicznymi wykonawcami. Naszą specjalnością jest odkrywanie artystów z rejonów muzyki alternatywnej, rock, hip-hop, reggae-dub, ethno i world music. Sprowadzamy zespoły z całego świata, znajdujemy i promujemy świeże nowatorskie brzmienia. Dbamy o oryginalność sceniczną, profesjonalną organizację, produkcję techniczną każdego wydarzenia na wysokim poziomie.

RÓŻANEK
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej