Windrap Orchestra I Manager I management zespołu
 
blask dęciaków z ekspresją, rymem, rytmem, bitem, buntem i historią rapu

WINDRAP! ORCHESTRA

Lider zespołu Mariusz Dziubek zaprosił do współpracy ścisłą czołówkę sceny hip-hopowej i producenckiej do projektu WINDRAP! ORCHESTRA, dzięki czemu powstała unikalna fuzja potężnego, opartego na instrumentach dętych brzmienia z rdzennie hip-hopowymi rytmami. W celu organizacji koncertu zapraszamy do kontaktu.

WINDRAP ORCHESTRA
 

O PROJEKCIE

W projekcie WINDRAP! ORCHESTRA nie ma przypadkowych gości: Liroy, Vienio, Łona, Kasta, Afrojax, Rahim, Kleszcz, Abradab, Grubson wraz z Jareckim to żywe legendy sceny. Za beaty odpowiada między innymi Abradab i Matheo. Wśród gości pojawiają się również folkowa Dagadana, Mesajah i zespół NO LOGO oraz Maria Sadowska.

Sięganie po brzmienia symfoniczne bywało uznawane za wyraz bezradności artystów duszących się w ramach własnego gatunku – dzięki odświeżonym aranżom mogli sprzedać ten sam produkt raz jeszcze. Tu o odgrzewaniu nie ma mowy, bo kompozycje są oryginalne, co czyni „Windrap!Orchestra” albumem unikalnym. Łączenie gatunków okazało się procesem naturalnym - muzycy, którym w teorii było do siebie bardzo daleko, zagrali tak, jakby urodzili się tylko po to, by razem stanąć na scenie. Narodowa Orkiestra Dęta i jej dyrygent Mariusz Dziubek zdążyli już wcześniej udowodnić, że potrafią zagrać wszystko – od klasyki muzyki poważnej poprzez filmowe szlagiery, popowe, rockowe i reggae’owe przeboje po pieśni religijne. Kooperacja z legendami hip-hopu, w tym Abradabem, autorem słynnego „Rap to nie zabawa już”, była jednak zupełnie nowym wyzwaniem.

- Siedząc pewnego wieczoru nad partyturą klasycznego dzieła w pełnym instrumentarium dęciaków, pomyślałem, że można pokazać połączenie orkiestry dętej ze zgoła odmiennym stylem muzycznym. Dlaczego nie hip-hop, rap? I tak się to zaczęło. Bardzo mi zależało, żeby pokazać orkiestrę dętą w ujęciu symfonicznym, elegancką, koncertową, połączoną z żywiołem i uliczną kulturą hip-hopu. Chciałem połączyć siłę, powiew, moc i blask dęciaków z ekspresją, rymem, rytmem, bitem, buntem i historią rapu – tak historię stojącą za powstaniem albumu streszcza Mariusz Dziubek.

- Bardzo się cieszę, że biorę udział w tym projekcie. Tym bardziej że jest w nim wielu moich znajomych, Vienio, Abradab, Łona, cała masa ludzi, których znam. Spodziewam się sztosów, jednego za drugim – mówi Liroy. Nie ukrywa, że nie trzeba było go namawiać do grania z Mariuszem Dziubkiem, którego styl i etos pracy bardzo ceni. - Kocham instrumenty dęte. To jest fantastyczne brzmienie i takie nowoczesne podejście. Świetny pomysł. Mam nadzieję, że ta płyta pozwoli niektórym ludziom, którzy na przykład słuchają tylko muzyki elektronicznej albo tylko hip-hopu, zakochać się też w pięknym, pełnym, orkiestrowym brzmieniu – dodaje Maria Sadowska.

Płyta „WINDRAP! ORCHESTRA” będzie dostępna już 22 lkwietnia w sklepach i serwisach streamingowych. Bieżące informacje można znaleźć na fanpage https://www.facebook.com/NODLubin

 


 

WIDEO WINDRAP! ORCHESTRA

 
 
 

OFICJALNY KONTAKT Z WINDRAP! ORCHESTRA

BOOKING - KONCERTY, FESTIWALE, KLUBY, EVENTY PRYWATNE ...

 
 

INNI NASI ARTYŚCI

  • Artysta urodzony na Śląsku - raper, wokalista, autor tekstów. Członek składu hip-hopowego ARKANOID (abradAb, Rahim, Kleszcz). Artysta wypracował swój niepowtarzalny styl.
  • Aktor Teatru Polskiego w Szczecinie, wokalista, kompozytor i autor tekstów, animator kultury. Były lider grupy Chorzy oraz solowych projektów Nordyk i Feng Szuja.
  • Efekt zaskakującej współpracy legend polskiej sceny rapowej - Rahima, współzałożyciela Paktofoniki i Pokahontaz, Abradaba, współzałożyciela Kalibra 44 i Kleszcza.
  • Solowy projekt Arkadiusza Jakubika to coś, czego nie sposób szukać na polskiej scenie muzycznej. Jego solowe koncerty zaskakują przeróżnymi stylami muzycznymi.
 

Jesteśmy międzynarodową agencją artystyczną z Wrocławia. Tworzymy duży, zgrany i profesjonalny zespół, który łączy miłość do muzyki, długoletnia przyjaźń i ogromna chęć propagowania kultury związanej z muzyką.

Organizujemy koncerty, festiwale muzyczne i trasy koncertowe oraz ekskluzywne eventy dla firm, zajmujemy się bookingiem artystów zagranicznych, sprawujemy opiekę impresaryjną nad polskimi i zagranicznymi wykonawcami. Naszą specjalnością jest odkrywanie artystów z rejonów muzyki alternatywnej, rock, hip-hop, reggae-dub, ethno i world music. Sprowadzamy zespoły z całego świata, znajdujemy i promujemy świeże nowatorskie brzmienia. Dbamy o oryginalność sceniczną, profesjonalną organizację, produkcję techniczną każdego wydarzenia na wysokim poziomie.

WINDRAP ORCHESTRA
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej