fbpx
en

DAGADANA

Wygadana EP
2008
Wygadana EP
Maleńka
2010
Maleńka
Dlaczego Nie
2011
Dlaczego Nie
List Do Ciebie
2014
List Do Ciebie
Meridian 68
2016
Meridian 68

Poszukując muzycznych inspiracji w tradycjach obu narodów można zauważyć wiele zaskakujących podobieństw, ale także i różnic – które wpływają na odrębność kultur i ich wyjątkowość. To właśnie odnajdujemy w piosenkach DAGADANY, która przyczynia się do lepszego wzajemnego poznania i budowaniu mostów.

Artyści inspiracji szukają w różnych źródłach: u swoich bliskich, mistrzów, podczas badań terenowych, w książkach czy podczas warsztatów muzyki etnicznej. Od samego początku ich filozofią było spotykanie, dzielenie się muzyką i sztuką z artystami z różnych zakątków globu oraz bycie ambasadorami polskiej i ukraińskiej kultury. Stąd efekty w postaci nagrań czy koncertów z muzykami z całego świata.

Na nowej płycie (czerwiec 2020) znajdą się tradycyjne piosenki z różnych regionów Polski i Ukrainy. Nawiązywać będą do tradycji śpiewu pieśni życzeniowych.

2008 - Zespół wydał EP “Wygadana”.
2010 - Debiutancki album „Maleńka” wspierany przez radiową „Trójkę”otrzymał 2 nominacje oraz nagrodę Fryderyk w kategorii Album Roku Folk/Muzyka Świata.
2011 - Album „Dlaczego nie” nominowany do nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku Folk/Muzyka Świata. #8 TOP 20 Best World Music Albums w Wielkiej Brytanii.
2014 - “List do Ciebie”, na którym łączą się brzmienia charakterystyczne dla zespołu DAGADANA z twórczością Janusza Różewicza (poety, brata Tadeusza i Stanisława).
2016 - “Meridian 68” nominowany do nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku Muzyka Korzeni. Płyta została także najwyżej ocenionym polskim albumem w ramach rocznego podsumowania World Music Charts Europe 2016. Trafił także do Transglobal World Music Charts, jako jedna ze 100 najlepszych płyt folkowych na świecie. Wydany w Niemczech, Japonii. Przyniósł wiele tras koncertowych w Chinach.
2020 - Nowy album (czerwiec)

DAGADANA zagrała w 25 krajach (Argentyna, Austria, Algieria, Brazylia, Bułgaria, Chiny, Czechy, Indonezja, Francja, Kanada, Korea Południowa, Malezja, Maroko, Mołdawia, Niemcy, Polska, Rumunia, Serbia, Singapur, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania). Jako jedyny zespół z Polski w 2019 r. zagrał na legendarnym GLASTONBURY.

Booking

Jeśli jesteś organizatorem koncertów, festiwali lub imprez firmowych oraz zamkniętych zapraszamy do kontaktu. Nasza oferta bookingowa, obejmująca szereg zagranicznych artystów oraz polskich, skierowana jest do organizatorów koncertów, festiwali oraz imprez zamkniętych i firmowych.

+48 71 331 79 70 lub +48 510 121 022 / booking@lionstage.com
scroll to top