fbpx
en

JAH CURE

Ghetto Life
2003
Ghetto Life
Freedom Blues
2005
Freedom Blues
Rackaz
2007
Rackaz
The Universal Cure
2009
The Universal Cure
Scriptures Riddim
2013
Scriptures Riddim
World Cry
2013
World Cry
The Cure
2015
The Cure

Siccaturie Alcock, znany jako Jah Cure, już dawno został uznany przez krytyków i recenzentów za jednego z najwspanialszych jamajskich wokalistów. Od wczesnego dzieciństwa hipnotyzował swoim głosem wszystkich, którzy mogli go usłyszeć. W młodości wymykał się w nocy przez okno sypialni, żeby odwiedzać lokalne imprezy, na których miał okazję zobaczyć wielkie ikony reggae takie jak Bob Marley, Peter Tosh, Burning Spear, Black Uhuru czy Beres Hammond. Wtedy też podjął decyzję, żeby stać się częścią tego ruchu i poświęcił wszystko dla zrealizowania tej misji.

Wkrótce przeżył duchowe oświecenie i zaczął podążać za naukami Rastafari. Legendarny Capleton nazwał młodego Siccaturie imieniem Jah Cure. Symbolika była oczywista - jego głos był dla słuchaczy lekarstwem, dzięki któremu ich życie stawało się mniej dolegliwe. Pod swoje skrzydła wziął go sam Beres Hammond, który stał się mentorem dla młodego wokalisty. Popularność Jah Cure rosła błyskawicznie, ale jego karierę przerwały problemy z prawem, których skutkiem było więzienie. Podczas odsiadki nagrał kilka utworów, które wkrótce stały się wielkimi hitami jak m.in. "Jamaica" czy "Longin For". Jego debiutancki album "Free Jah Cure" pojawił się rok po zatrzymaniu i z miejsca stał się bardzo popularnym wydawnictwem, porównywanym przez krytyków do płyty "Exodus" Boba Marleya. Druga płyta, "Ghetto Life", wyprodukowana przez Beresa Hammonda, zawierała hitowy singiel "Divide and Rule" z gościnnym udziałem Sizzli, który uznano za najlepszy utwór roku.

Międzynarodowa popularność Jah Cure oraz liczne apele które przychodziły do rządu Jamajki niemal z całego świata, spowodowały jego wcześniejsze zwolnienie z więzienia. 28 lipca 2007 roku Jah Cure stał się wolnym człowiekiem. Wtedy też podjął decyzję o pełnym poświęceniu się muzyce i szerzeniu przekazu miłości, pokoju oraz szacunku dla innych ludzi. Od tamtej pory wielokrotnie podbijał listy przebojów. "By Your Arms Of Love" z jego czwartego albumu "True Reflections", "Call on Me" i "Luv On a 2 Way Street" z albumu "The Universal Cure" oraz masa singli nagranych przez największych niezależnych producentów ugruntowały jego pozycję jako jednego z czołowych wokalistów z Jamajki. „Unconditional Love” z jego szóstego albumu "World Cry" stał się najpopularniejszym nagraniem reggae na całym świecie wspinając się na pierwsze miejsce list przebojów. Na albumie pojawili się m.in. Mavado, Rick Ross, Jazmine Sullivan i Phyllisia.

Również ostatni nagrany przez niego utwór "Life we Live" stał się międzynarodowym hitem, utwierdzającym jego reputację jako artysty i producenta. Obecnie Jah Cure kończy pracę nad swoim siódmym studyjnym albumem oraz przygotowuje się do trasy po Europie i Ameryce Południowej.

Booking

Jeśli jesteś organizatorem koncertów, festiwali lub imprez firmowych oraz zamkniętych zapraszamy do kontaktu. Nasza oferta bookingowa, obejmująca szereg zagranicznych artystów oraz polskich, skierowana jest do organizatorów koncertów, festiwali oraz imprez zamkniętych i firmowych.

+48 71 331 79 70 lub +48 510 121 022 / booking@lionstage.com
scroll to top