fbpx
en

TARRUS RILEY

CHALLENGES
2004
CHALLENGES
PARABLES
2006
PARABLES
CONTAGIOUS
2009
CONTAGIOUS
MECUSTIC
2012
MECUSTIC

Tarrus Riley urodził się jako Omar Riley w Bronxie w Nowym Jorku. Jest on jednym z najbardziej obiecujących wokalistów drugiej generacji roots reggae. Jego ojciec, Jimmy Riley, ma za sobą długą karierę jako artysta solowy, jak również jako były członek takich legendarnych składów jak The Uniques czy The Techniques.

Swoje lata młodzieńcze spędził w studiu muzycznym i w podróżach po świecie u boku swojego ojca, dzięki czemu od najmłodszych lat mógł zdobywać doświadczenie.

Podobnie jak jego ojciec, Tarrus ma słodki, tenorowy wokal, chociaż jego pierwszy kontakt z jamajską sceną muzyczną to próba DJingu (pod nazwą Taurus). Wkrótce potem nauczył się grać na klawiszach i instrumentach perkusyjnych, zaczął pisać swoje własne piosenki, z których wiele było silnie nasyconych przesłaniem Rastafari.

W 2004 roku, Tarrus wydał swój debiutancki album, pt. "Challenges". "Miałem szczęście, że mój debiutancki album nagrałem z niezależną wytwórnią z Miami" - wspomina.

Krążek ten przyniósł kilka wielkich hitów reggae jak m.in. "Larger Than Life" a całość została wyprodukowana przez wielkiego jamajskiego saksofonistę Dean Fraser'a.

Jego drugi album "Parables", wydany na 2006 przez VP Records, zawiera najbardziej popularną piosenkę reggae 2007 roku "She's Royal", którym zdobył uznanie krytyków na Karaibach i został okrzyknięty artystom który może przywrócić świetność roots reggae.

Tarrus otrzymał nagrodę CVM 15th Anniversary Award , w lutym 2009 r., za "największy hit ostatnich 15 lat" za swój rewelacyjny przebój "She's Royal".

Dean Fraser jest odpowiedzialny za produkcję 14 z 15 utworów (pozostały został wyprodukowany przez Chris'a Chin'a). Ponadto na krążku pojawiła się legendarna sekcja rytmiczna w postaci Sly Dunbar'a i Robbie'go Shakespeare'a.

Jego trzeci album "Contagious", wydany 4 sierpnia 2009 r., wyprodukowany został ponownie przez Dean'a Fraser'a pod labelem Canon Productions i dystrybuowany przez VP Records, Tarrus tylko potwierdził, że jest on jednym z najlepszych piosenkarzy / kompozytorów swojego pokolenia, niezależnie od gatunku muzyki, którą komponuje.

Czwarty album Tarrusa to w pełni akustyczne dzieło, które pojawiło się na rynku 17 kwietnia 2012 roku. Album to zbiór najlepszych utworów z poprzednich płyt, w całkowicie nowych aranżacjach. Na krążku znaleźli się m.in. Jimmy Riley (ojciec Tarrusa) oraz poetka Cherry Natural.

Tarrus na stałe współpracuje z grupą przyjaciół, którzy przybrali nazwę BLAKSOIL - Bredren Living According King Selassie-I Overstanding & Iritical Livity.

Booking

Jeśli jesteś organizatorem koncertów, festiwali lub imprez firmowych oraz zamkniętych zapraszamy do kontaktu. Nasza oferta bookingowa, obejmująca szereg zagranicznych artystów oraz polskich, skierowana jest do organizatorów koncertów, festiwali oraz imprez zamkniętych i firmowych.

+48 71 331 79 70 lub +48 510 121 022 / booking@lionstage.com
scroll to top