ASIAN DUB FOUNDATION - PRZYSTANEK WOODSTOCK - LIONSTAGE
 

ASIAN DUB FOUNDATION NA XVIII PRZYSTANKU WOODSTOCK

3 SIERPNIA 2012


Brytyjski zespół Asian Dub Foundation będzie gościem tegorocznego Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Grupa, łącząca w swojej twórczości drum’n’bass, reggae, jungle i dub z tradycyjnymi hinduskimi brzmieniami, wystąpi 3 sierpnia na głównej scenie Przystanku. 

Formacja Asian Dub Foundation została założona w 1993 roku w Londynie przez muzyków azjatyckiego pochodzenia. Od początku swojego istnienia tworzą oni wybuchową miksturę stylów, konwencji i gatunków. W utworach ich autorstwa można usłyszeć wpływy klasycznej, orientalnej muzyki Indii, dub i drum’n’bass, brzmienia reggae i ragga, hip-hop i rap. Nie brakuje w nich również soulu, rocka, elektroniki i techno.

W swoich tekstach zespół podejmuje przede wszystkim tematy społeczno-polityczne związane z rasizmem, emigracją, kryzysem gospodarczym, uzależnieniem od mediów i internetu czy konfliktami na tle religijnym. Cechą charakterystyczną utworów Asian Dub Foundation jest niezwykle dynamiczny wokal - zarówno śpiewany, jak i rapowany.

Zespół ma na swoim koncie kilkanaście albumów, ostatni „A History Of Now” wydany w ubiegłym roku. Od lat znani są ze swej bezkompromisowości, skrajnych poglądów i artystycznej agresji. Publiczność zgromadzona na Przystanku Woodstock z pewnością zarazi się aktywistyczną energią jaką emanuje Asian Dub Foundation.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 3 sierpnia 2012
Adres: Przystanek Woodstock - Kostrzyn nad Odrą

 
ASIAN DUB FOUNDATION NA XVIII PRZYSTANKU WOODSTOCK
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej