AUDIOFEELS W STARYM KLASZTORZE - LIONSTAGE
 

AUDIOFEELS W STARYM KLASZTORZE

17 MARCA 2015


Zainspirowani muzyką a cappella i muzykami takimi jak Bobby McFerrin, Urszula Dudziak, Take 6, Naturally 7, Manhattan Transfer i Cosmos zespół AudioFeels postanowili rozwinąć mało popularny w Polsce gatunek vocal play, polegający na imitacji instrumentów. 

Wokaliści, posługując się jedynie swoim głosem tworzą brzmienia gitar, instrumentów smyczkowych, perkusji czy nowoczesnych instrumentów elektronicznych.

Kariera AudioFeels rozpoczęła się w Poznaniu, szybko jednak zdobyli uznanie wśród kilkumilionowej publiczności, występując na scenie popularnego programu „Mam talent”, gdzie dotarli do finału i zdobyli trzecie miejsce. Już w październiku 2009 roku ukazał się pierwszy studyjny album AudioFeels - "Uncovered". Płyta zawierająca m.in. covery Red Hot Chili Peppers i Stinga pokryła się złotem i stała się najchętniej kupowaną płytą w Polsce. W 2010 roku zespół dostał nominację do nagrody Fryderyki w kategorii „Nowa twarz fonografii” oraz zakwalifikował się do Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w kategorii „Zespół roku”.

W 2011 roku ukazała się druga płyta grupy AudioFeels – „Unfinished”. Na dwupłytowym albumie znalazły się przede wszystkim własne kompozycje zespołu, a także covery Seala i Nirvany. W międzyczasie występ podczas International A Capella Festival in Leipzig zakończył się zdobyciem dwóch głównych nagród. Talent zespołu i niebanalne aranżacje zostały również docenione w Nowym Jorku - w prestiżowym konkursie Harmony Sweepstakes A Cappella Festival grupa zdobyła pierwszą nagrodę i nagrodę publiczności.

Kolejny album to zapis niezwykłego koncertu, zarejestrowanego w Teatrze Wielkim w Poznaniu i pokazującego pełnię możliwości i scenicznych umiejętności zespołu. Album ukazał się 18 stycznia 2013 roku. W 2014 roku skład AudioFeels po raz pierwszy uległ zmianom - ale zespół nie stracił nic ze swojej mocy.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 17 marca 2015
Godzina: 20.00
Adres: Sala Gotycka
ul. Purkyniego 1 - Wrocław

 
AUDIOFEELS W STARYM KLASZTORZE
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej