AVISHAI COHEN NA ETHNO JAZZ FESTIVAL - LIONSTAGE
 

AVISHAI COHEN NA ETHNO JAZZ FESTIVAL

22 MAJA 2014


Ethno Jazz Festival zaprasza 22 maja do Synagogi Pod Białym Bocianem na długo oczekiwany koncert jednego z najważniejszych muzyków jazzowych, pochodzącego z Izraela Avishaia Cohena. Muzyk nazywany jest radosnym geniuszem kontrabasu. 

Jego muzyka jest połączeniem wpływów środkowowschodnich, wschodnioeuropejskich i afrykańskich. Jest wizjonerem gatunku i jednym z najciekawszych muzyków ostatnich lat. Nagrywa dla legendarnej wytwórni Blue Note.

Avishai Cohen to jeden z najciekawszych i najbardziej rozchwytywanych muzyków jazzowych ostatniej dekady. Magazyn Down Beat nazwał go „jedną z postaci otwierających jazz na nowe obszary”. Avishai ma ponadto unikalną zdolność łączenia wysublimowanej muzyki z szeroką popularnością.

Kariera artysty rozpoczęła się na dobre od współpracy z Chickiem Coreą – w latach 1996-2003 Avishai był podporą sekstetu Origin i Chick Corea New Trio. Lata spędzone pod skrzydłami słynnego lidera sprawiły, że o Avishaiu zaczęto głośno mówić i pisać jako o nowej wschodzącej gwieździe basowych strun i niekwestionowanym wirtuozie. Wraz z Chickiem Coreą zagrał niezliczoną ilość koncertów i z czasem stał się rytmicznym filarem niemal wszystkich jego artystycznych przedsięwzięć. Poza współpracą z Coreą, Cohen nagrywał lub występował z wieloma gwiazdami jazzu, m.in. Bobby McFerrin, Herbie Hancock, Paquito D’Rivera, Danilo Perez.

Pierwsze autorskie grupy i nagrania pod własnym nazwiskiem datują się na 1998 rok. Od tego czasu Avishai nagrał kilkanaście albumów (pojawiają się one mniej więcej co roku) i wystąpił na wszystkich liczących się festiwalach na świecie.

Sensacją ostatnich lat jest łączenie przez Avishaia gry na kontrabasie ze śpiewem, artysta czyni to w sposób zjawiskowy, a wielkie powodzenie ostatnich albumów potwierdza to najlepiej.

„Szczerość wokalnego przekazu, uroda piosenek i wielokulturowy nastrój zaskarbiły sobie miłość ludzi w każdym zakątku globu” „Bez wahania można powiedzieć, że to bardzo dojrzałe dzieło – album („Seven Seas”) niosący muzykę w rodzaju wielokulturowego fusion, przenoszący nas bliżej rzeczywistości odysei, swoim tytułem i brzmieniem przywodząc na myśl morskie legendy”.

Wrocławska publiczność miała okazje do podziwiania talentu Avishaia Cohena w 2008 roku podczas 29. Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 22 maja 2014
Godzina: 20.00
Adres: Synagoga Pod Białym Bocianem
ul. Włodkowica 7 - Wrocław

 
AVISHAI COHEN NA ETHNO JAZZ FESTIVAL
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej