AVISHAI COHEN W STARYM KLASZTORZE - LIONSTAGE
 

AVISHAI COHEN W STARYM KLASZTORZE

29 KWIETNIA 2016


Avishai Cohen, pochodzący z Izraela wirtuoz kontrabasu i gitary basowej, jeden z najważniejszych współczesnych muzyków jazzowych wystąpi we Wrocławiu 29 kwietnia! Jego występ otworzy coroczne Święto Gitary, którego finałem jest tradycyjne już bicie Gitarowego Rekordu Guinnessa 1 maja na wrocławskim Rynku. 

Avishai Cohen przyjeżdża do Wrocławia promować swój najnowszy album „From Darkness”. Dla adeptów i miłośników gitary basowej i kontrabasu ten koncert to pozycja obowiązkowa!

Na koncercie w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze zagra w wirtuozerskim składzie:

• Avishai Cohen – bass, vocals,
• Omri Mor – piano,
• Daniel Dor – drums.

Avishai Cohen nazywany jest radosnym geniuszem kontrabasu. Jego muzyka jest połączeniem wpływów środkowowschodnich, wschodnioeuropejskich i afrykańskich. Jest wizjonerem gatunku i jednym z najciekawszych muzyków ostatnich lat. Nagrywa dla legendarnej wytwórni Blue Note. Avishai Cohen to jeden z najciekawszych i najbardziej rozchwytywanych muzyków jazzowych ostatniej dekady. Magazyn Down Beat nazwał go "jedną z postaci otwierających jazz na nowe obszary". Avishai ma ponadto unikalną zdolność łączenia wysublimowanej muzyki z szeroką popularnością.

Kariera artysty rozpoczęła się na dobre od współpracy z Chickiem Coreą - w latach 1996-2003 Avishai był podporą sekstetu Origin i Chick Corea New Trio. Lata spędzone pod skrzydłami słynnego lidera sprawiły, że o Avishaiu zaczęto głośno mówić i pisać jako o nowej wschodzącej gwieździe basowych strun i niekwestionowanym wirtuozie. Wraz z Chickiem Coreą zagrał niezliczoną ilość koncertów i z czasem stał się rytmicznym filarem niemal wszystkich jego artystycznych przedsięwzięć. Poza współpracą z Coreą, Cohen nagrywał lub występował z wieloma gwiazdami jazzu, m.in. Bobby McFerrin, Herbie Hancock, Paquito D'Rivera, Danilo Perez. Pierwsze autorskie grupy i nagrania pod własnym nazwiskiem datują się na 1998 rok.

Od tego czasu Avishai nagrał kilkanaście albumów i wystąpił na wszystkich liczących się festiwalach na świecie. Sensacją ostatnich lat jest łączenie przez Avishaia gry na kontrabasie ze śpiewem, artysta czyni to w sposób zjawiskowy, a wielkie powodzenie ostatnich albumów potwierdza to najlepiej.

"Szczerość wokalnego przekazu, uroda piosenek i wielokulturowy nastrój zaskarbiły sobie miłość ludzi w każdym zakątku globu".

"Bez wahania można powiedzieć, że to bardzo dojrzałe dzieło - album ("Seven Seas") niosący muzykę w rodzaju wielokulturowego fusion, przenoszący nas bliżej rzeczywistości odysei, swoim tytułem i brzmieniem przywodząc na myśl morskie legendy".


Wrocławska publiczność miała okazje do podziwiania talentu Avishaia Cohena w 2008 roku podczas 29. Przeglądu Piosenki Aktorskiej oraz na Ethno Jazz Festival 2014.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 29 kwietnia 2016
Godzina: 20.00
Adres: Stary Klasztor
ul. Jana Ewangelisty Purkyniego 1 - Wrocław

 
AVISHAI COHEN W STARYM KLASZTORZE
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej