Szaleństwo towarzyszące występom BijeloDugme nie bez powodu określano mianem dugmemanii. Podczas wrocławskiego występu Bregović zagra przekrojowy materiał całej swojej twórczości. Publiczność usłyszy zarówno największe przeboje zespołu Bijelo Dugme, jak i samego Bregovića z Orkiestrą Weselno - Pogrzebową!
Założony w 1974 roku przez Bregovicia zespół Bijelo Dugme, którego ważną postacią był wokalista Željko Bebek, był pierwszą gwiazdą jugosłowiańskiego rocka i sztandarowym przedstawicielem nurtu nazywanego sarajewskim popem. Po zaledwie dwóch latach od założenia zespół wyprzedawał największe sale w całej Jugosławii, grając często po kilka koncertów w jednym miejscu. W 1977 roku wystąpił w Belgradzie dla ponad 100 tys. osób, ustanawiając frekwencyjny rekord na całe dekady.
Wszystkie płyty zespołu sprzedawały się w setkach tysięcy egzemplarzy. Genialny Bregović jak nikt inny wyczuwał ducha epoki - na przełomie lat 70. i 80. zespół zmienił stylistykę na nowofalową, a kilka lat później zaczął wprowadzać do klasycznego, rockowego stylu grupy coraz więcej elementów folkloru bałkańskiego. Ostatnie trzy płyty Bijelo Dugme przyniosły to, z czego do dziś Bregović słynie – niebywale lekkie połączenie rock'n'rollowego zacięcia z bałkańskimi tradycjami muzycznymi. Nie trzeba dodawać, że ponownie pobiły rekordy sprzedaży.
Kres byłej Jugosławii był też kresem Bijelo Dugme. Goran Bregović nawiązał bliską współpracę z innym mieszkańcem Sarajewa, wybitnym reżyserem, Emirem Kusturicą. Owocem tej zaskakującej kolaboracji były wybitne i niepokojące filmy „Czas Cyganów", „Arizona Dream" i „Underground".
Za muzykę do tego ostatniego filmu, Bregović otrzymał w 1995 roku Złotą Palmę na Festiwalu w Cannes. Nagrywał z Iggy'm Popem, Cesárią Évorą, wskrzesił karierę Krzysztofa Krawczyka, gra swoją muzykę z niezwykle zróżnicowanymi składami muzycznymi – od małych zespołów i orkiestr po olbrzymie projekty, w które angażuje muzyków grających na instrumentach dętych i smyczkowych, bułgarskie chóry oraz artystów z krajów, w których zdarza mu się występować.
Nie ma w Polsce ludzi, którzy nie zetknęli się z jego przebojami, starczy tu wymienić takie utwory jak „Kalašnjikov", „Mesečina", wykonywany wraz z Cesárią Évorą utwór „Ausência" czy przebojowy duet z Kayah „Prawy do lewego".
Uwielbiany w Polsce utwór "Kiedyś byłam różą" to też jeden z hitów zespołu Bijelo Dugme.
Niesamowita energia, która przepełnia twórczość kompozytora, zjednuje mu rzesze fanów, przyprawia o zawrót głowy i porywa do tańca. Muzyka Bregovića to synteza cygańskich rytmów i europejskich akordów, zabójcze brzmienie orkiestry dętej i tradycyjne polifonie, ostre gitarowe dźwięki i przepełnione zwodną słodyczą popowe melodie.