BILAL - GWIAZDA SOULU I R&B

 
R&B „SOUL SISTA"

BILAL - GWIAZDA SOULU I R&B, ZDOBYWCA NAGRODY GRAMMY WYSTĄPI WE WROCŁAWIU!

30 czerwca 2023Jedna z najciekawszych postaci współczesnego soulu, wokalista, muzyk, producent, Bilal Sayeed Oliver przyjedzie do Wrocławia na zaproszenie Ethno Jazz Festival. Jedyny w Polsce koncert Bilala odbędzie się 30 czerwca w Sali Gotyckiej Starego Klasztoru.
Lista artystów z którymi współpracował Bilal jest imponująca, znajdują się na niej Kendrick Lamar, Common, Erykah Badu, Jay-Z, Beyoncé, Guru, Kimbra, J Dilla, Robert Glasper i The Roots. Bilal był czterokrotnie nominowany do nagrody Grammy, a w 2016 otrzymał Grammy w kategorii Best Rap/Sung Performance za współ[racę z Kendrickiem Lamarem w utworze “These Walls” 

Bilal Sayeed Oliver to amerykański piosenkarz, autor tekstów i producent muzyczny. Jest niezależnym artystą, znanym z nietuzinkowego głosu obracającym się w różnych stylach muzycznych. Zdobył sporą popularność dzięki niezwykle ekspresyjnym występom na żywo. Bilal zadebiutował popularnym singlem R&B „Soul Sista" w 2000 roku, ale w kolejnych latach zaczął grać w klubach jazzowych i nagrywać bardziej progresywną muzykę soul.

Wydał znakomicie przyjęte cztery albumy, które odniosły spory sukces i zostały dobrze przyjęte przez dziennikarzy muzycznych , podczas gdy jego niewydany, ale długo oczekiwany drugi album Love for Sale również spotkał się z szerokim uznaniem wśród krytyków i słuchaczy. Był członkiem Soulquarians, eksperymentalnego kolektywu czarnej muzyki działającego od późnych lat 90. do początku XXI wieku. Klub ten gromadził takie gwizdy jak: Questlove, D’Angelo, Erykah Badu, Common, Q-Tip, Mos Def, Talib Kweli i J Dilla. Został dobrze przyjęty, zarówno w kraju, jak i za granicą.

W sierpniu 2020 roku w trakcie pandemii COVID-19, Bilal napisał i nagrał swoją pierwszą EP-kę Voyage-19 w ciągu trzech dni we współpracy z różnymi muzykami podczas zdalnych sesji eksperymentalnych, które były transmitowane na żywo na YouTube. Powstała w ten sposób trzyutworowa EP-ka z wydana cyfrowo w następnym miesiącu, a dochody z jej sprzedaży i towarzyszące darowizny zostały przekazane uczestniczącym artystom, z których wielu borykało się z problemami finansowymi z powodu pandemii.

 
 

Informacje o koncercie

Data: 30.06.2023
Godzina: 19:00
Adres: STARY KLASZTOR - SALA GOTYCKA
ul. Purkyniego 1, Wrocław

 
 
 

Do koncertu pozostało

 
BILAL – ZDOBYWCA GRAMMY W STARYM KLASZTORZE
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej