BOBAN & MARKO MARKOVIĆ ORCHESTRA - LIONSTAGE
 

BOBAN & MARKO MARKOVIĆ ORCHESTRA

6 CZERWCA 2013


Jedna z najbardziej podziwianych orkiestr świata, znana z filmów Emira Kusturicy „Underground” i „Arizona Dream” wystąpi 6 czerwca we wrocławskim klubie Eter. Ich koncert odbędzie się w ramach znanego wrocławskiej publiczności Ethno Jazz Festivalu. 

Zespół Bobana Markovića, będący kwintesencją bałkańskich orkiestr dętych, pochodzący z miejscowości Vladicin Han (Południowa Serbia), ponownie zdobywa pozycję czołowego zespołu serbskiego (tytuł, którym po raz pierwszy został uhonorowany pod koniec lat 80-tych). Muzyka zespołu, prezentowana przez 15 –osobową orkiestrę, inspirowana jest utworami cygańskimi, choć skłania się też w stronę innych muzycznych i kulturalnych korzeni, bliskich tradycji Romów.

Boban i jego Orkiestra zdobyli już wszystkie najbardziej prestiżowe wyróżnienia dla muzyków w Serbii, tj.: dwa razy “Mistrz Trąbki”, “Złota Trąbka”, “Pierwsza Trąbka”, “Najlepsza Orkiestra”, “Najlepszy Koncert”. Większość z wymienionych nagród zespół otrzymał podczas słynnego festiwalu “Dragacevski Sabor”, w miejscowości Guca (Południowa Serbia), przy ostrej rywalizacji i przy blisko 300-tysięcznej publiczności. Jurorzy przyznający nagrodę “Pierwsza Trąbka” (najwyższe wyróżnienie, znane wśród muzyków grających na instrumentach dętych w Serbii), przyznali Bobanowi tę nagrodę podczas festiwalu “Dragacevski Sabor 2001″ jednogłośnie: 10:10, co nie zdarzyło się od 1961 roku.

W 2002 roku do zespołu dołączył syn Bobana – Marko Marković, który znakomicie sprawdza się w roli frontmana zespołu.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 6 CZERWCA 2013
Godzina: 20:00
Adres: Klub Alibi
ul. Grunwaldzka 67 - Wrocław

 
BOBAN & MARKO MARKOVIĆ ORCHESTRA
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej