BOKKA I BAASCH W KLUBIE ETER - LIONSTAGE
 

BOKKA I BAASCH W KLUBIE ETER

19 LISTOPADA 2015


19 listopada 2015 roku we wrocławskim klubie Eter wystąpi BOKKA! Zespół, którego skład pozostaje do dziś tajemnicą, wzniósł ambitny pop na niespotykane dotąd wyżyny, doskonale się przy tym bawiąc i błyskawicznie zdominował polską scenę muzyczną. Po legendarnym debiucie przyszedł czas na nową płytę i będzie to z całą pewnością jedna z najbardziej oczekiwanych premier tego roku. 

Publiczność we Wrocławiu będzie miała okazję usłyszeć nowy materiał po raz pierwszy i wziąć udział w finezyjnym misterium, jakim jest każdy koncert tej niesamowitej ekipy. Obok BOKKI wystąpi Baasch, elektroniczny wizjoner, który w 2014 roku namieszał swoją debiutancką płytą „Corridors”.

BOKKA to zdecydowanie największa niespodzianka ostatniej dekady na polskiej scenie muzycznej. Debiutowali w 2013 roku albumem zatytułowanym po prostu „BOKKA”. Albumem rządzi nieskrępowana wyobraźnia i eksperymentatorska odwaga. Znajdziemy tam doskonałe, oryginalne kompozycje, których punktem wyjścia były dźwięki zaczerpnięte z codzienności: wstrząsana butelka wody, uderzane pudełka po chusteczkach i butach, wrzucane do bębna orzechy. Kiedy w sieci ukazał się skromny klip do utworu „Town of Strangers”, rozpętało się prawdziwe szaleństwo - portale społecznościowe i media internetowe stanęły w ogniu! Ultranowoczesne brzmienie i tajemniczość projektu okazały się strzałem w dziesiątkę. Nie było w 2013 roku rankingu bez BOKKI w czołówce. Zespół został również doceniony przez kultowy portal Pitchfork, co na polskim rynku było niespotykanym wydarzeniem. Do tego doszły fantastyczne koncerty na żywo - zarówno na największych festiwalach (Open’er Festival, Audioriver, Tauron Nowa Muzyka, Męskie Granie, brytyjski The Great Escape), jak i w większych lub mniejszych klubach.

Koncertowe oblicze BOKKI to temat na esej albo grę fantasy. Dbające o pełną anonimowość trio z dziecinną łatwością nawiązuje kontakt ze swoimi fanami, komunikując się z nimi w unikalny sposób. Zawsze jest w stanie zaskoczyć, porwać i wywołać emocje, a to jest w muzyce najważniejsze.

Oprócz BOKKI na scenie pojawi się Baasch - młody producent i wokalista, który swoją karierę muzyczną rozpoczął od skomponowania ścieżki dźwiękową do głośnego i wielokrotnie nagradzanego filmu Tomasza Wasilewskiego "Płynące Wieżowce”. Jego debiutancka EPka “Simple Dark & Romantic Songs” utrzymana w klimacie chłodnego synthpopu wywołała spore zamieszanie na polskiej scenie muzycznej. W marcu tego roku wydał płytę „Corridors”, na której umiejętnie nawiązuje do złotego okresu muzyki elektronicznej. Echa dubstepu i elektropopu, piękne i porywające syntetyczne melodie zderzane z ostrym i mrocznym dudnieniem basu, epickie ballady, emocjonalny wokal - to jedna z najlepszych rzeczy, które wyszły pod szyldem świetnej wytwórni NEXTPOP.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 19 listopada 2015
Godzina: 20.00
Adres: Klub Eter
ul. Kazimierza Wielkiego 19 - Wrocław