BOKKA NA SCENIE CITY SOUNDS - LIONSTAGE
 

BOKKA NA SCENIE CITY SOUNDS

22 STYCZNIA 2015


BOKKA to zdecydowanie największa niespodzianka ostatniej dekady na polskiej scenie muzycznej. Zespół, którego skład pozostaje do dziś absolutną tajemnicą, wzniósł ambitny pop na niespotykane dotąd wyżyny, doskonale się przy tym bawiąc. City Sounds zaprasza na koncert tajemniczej BOKKI 22 stycznia do klimatycznej Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1. 

Debiutowali rok temu albumem zatytułowanym po prostu „BOKKA”. Kiedy w sieci ukazał się skromny klip do utworu „Town of Strangers”, rozpętało się prawdziwe szaleństwo - portale społecznościowe i media internetowe stanęły w ogniu! Ultranowoczesne brzmienie i tajemniczość projektu okazały się strzałem w dziesiątkę. Nie było w 2013 roku rankingu bez BOKKI w czołówce, zespół został również doceniony przez Pitchfork, co na polskim rynku było ewenementem.

Albumem rządzi nieskrępowana wyobraźnia i eksperymentatorska odwaga. Znajdziemy tam doskonałe, oryginalne kompozycje, których punktem wyjścia były dźwięki zaczerpnięte z codzienności: wstrząsana butelka wody, uderzane pudełka po chusteczkach i butach, wrzucane do bębna orzechy. Wszystko to podane w zniewalającej formie nieustannej i niczym nieograniczonej muzycznej zabawy. Możemy tam usłyszeć wyjęty rodem z lat 80. przebojowy kawałek „Violet Mountain Tops” i z ducha nowofalowy „K&B”. Wypełniony pozytywną energią „Reason” wyrywa z butów. Powala „Strange Spaces”, miks pozornie nieprzystających do siebie elementów w którym bit staje się tłem dla psychodelicznej solówki, nawiązującej do najlepszych dokonań King Crimson. Promujący album singiel "Town Of Strangers" oparty został na hipnotycznym wokalu i minimalistycznym bicie, żywcem wyjętym ze starej płyty winylowej.

Do tego doszły fantastyczne koncerty na żywo - zarówno na największych festiwalach (Open’er Festival, Audioriver, Tauron Nowa Muzyka, Męskie Granie, brytyjski The Great Escape) jak i w większych lub mniejszych klubach. Każdy występ BOKKI to małe, muzyczne święto. I trudno sobie dla niego wyobrazić lepszą scenerię, niż mury Starego Klasztoru.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 22 stycznia 2015
Godzina: 20.00
Adres: Sala Gotycka
ul. Purkyniego 1 - Wrocław

 
BOKKA NA SCENIE CITY SOUNDS
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej