CHARLIE WINSTON NA CITY SOUNDS - LIONSTAGE
 

CHARLIE WINSTON NA CITY SOUNDS

16 KWIETNIA 2016


City Sounds z przyjemnością zaprasza na pierwszy we Wrocławiu koncert Charliego Winstona! Muzyk swoją karierę zaczął od intensywnego koncertowania. Podróżował po Europie i grał we wszystkich miejscach,
w których chciano go słuchać – od Niemiec przez Francję, Włochy czy Hiszpanię. 

Szybko zyskał uwagę zarówno słuchaczy jak i… Petera Gabriela! Muzyk usłyszał Winstona i zaprosił go na wspólną trasę koncertową. Dzięki znajomości z Gabrielem o Winstonie usłyszała publiczność na całym świecie, a sam Charlie zyskał możliwość tworzenia nowego materiału w jego własnym studio.

W 2009 roku ukazał się album „Hobo”, który był przełomowym wydawnictwem dla Charliego. Płyta pokryła się platyną, a singlowy utwór „Like a hobo” trafił na pierwsze miejsca list przebojów we Francji, Niemczech czy w Kanadzie.

W 2015 roku Winston wydał swój najnowszy album. „Curio City” jest wynikiem jego nowych, muzycznych poszukiwań. Inspiracją i głównym motorem zmian były płyty zespołów Alt-J, Daft Punk, Nils Frahm, Jon Hopkins czy Lorde. Płyta w pełni obrazuje zmiany, jakie zaszły w życiu Winstona, który aktualnie działa pod szyldem własnej wytwórni płytowej nie tylko jako muzyk, ale i producent.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 16 kwietnia 2016
Godzina: 20.00
Adres: Sala Gotycka
ul. Jana Ewangelisty Purkyniego 1 - Wrocław