CHRIS BOTTI NA ETHNO JAZZ FESTIVAL - LIONSTAGE
 

CHRIS BOTTI NA ETHNO JAZZ FESTIVAL

18 MARCA 2013


Z przyjemnością informujemy o kolejnym koncercie w ramach Ethno Jazz Festivalu najpopularniejszego trębacza smooth jazzowego . Chris Botti wraz z zespołem wystąpi 18 marca 2013 r. w hali Orbita przy ul. Wejherowskiej. 

Chris Botti jest trębaczem smooth jazzowym i bez wątpienia jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzyków jazzowych na świecie. Występuje solo oraz jako muzyk sesyjny – współpracował m.in. z takimi gwiazdami jak Sting, Aretha Franklin, Bob Dylan czy Paul Simon. Koncertował również z Dianą Krall, Jill Scott, Michaelem Buble czy Rodem Stewartem. Dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy Botti odniósł sukces na tyle komercyjny, na ile może liczyć artysta jazzowy. Ma na swoim koncie liczne nominacje do Grammy Awards oraz trzy pierwsze miejsca w zestawieniach Billboard’s Jazz Albums. Sam Sting, zafascynowany jego twórczością, określił go mianem „posłańca świata jazzu”.

W bieżącym roku ukazała się najnowsza płyta solowa muzyka – „Impressions”. Obok grającego z charakterystycznym dla siebie brzmieniem i wielką wyobraźnią muzyczną Chrisa Bottiego na albumie wystąpili również tacy artyści jak Andrea Bocelli, Vince Gill, Herbie Hancock, Mark Knopfler, David Foster i Caroline Campbell. Na „Impressions” Botti sięga po znane i łatwo rozpoznawalne piosenki, które niegdyś przekonały go o istocie strony melodycznej kompozycji muzycznych, a także przeboje wszechczasów, takie jak „What A Wonderful World”, „Summertime” czy „Over the Rainbow”. Album jest również efektem rozmów, które Botti odbył z fanami podczas swojej ostatniej długiej trasy koncertowej oraz licznych inspiracji z różnych kultur.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 18 marca 2013
Adres: Hala Orbita
ul. Wejherowska 34 - Wrocław

 
CHRIS BOTTI NA ETHNO JAZZ FESTIVAL
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej