CHRYSTA BELL NA SCENIE CITY SOUNDS - LIONSTAGE
 

CHRYSTA BELL NA SCENIE CITY SOUNDS

20 MARCA 2014


Muza Davida Lyncha, prawdziwa bogini zmysłowości i femme fatale - zniewalająca amerykańska wokalistka Chrysta Bell wystąpi już 20 marca w Synagodze Pod Białym Bocianem na koncercie w ramach znanego cyklu City Sounds! 

Chrysta Bell to wokalistka, autorka tekstów, modelka i muza, której występy łączą w sobie elementy multimedialnych pokazów i przedstawień teatralnych. Bell zaczynała karierę w Austin w stanie Texas jako wokalistka amerykańskiej formacji swing jazzowej 8 1/2 Souvenirs prezentującej w niezwykle udany sposób utwory z repertuaru Django Reinhardta, Paulo Conte oraz Serge'a Gainsbourga. Występowała także u boku takich sław, jak Willie Nelson, Brian Setzer i Donovan.

Od kilku lat zna się z ikoną amerykańskiego kina Davidem Lynchem, z którego pomocą napisała i nagrała utwór "Polish Poem", zamieszczony przez niego na ścieżce dźwiękowej do filmu "Inland Empire".

"Chrysta Bell wygląda jak marzenie i śpiewa jak marzenie" - tak powiedział o niej Lynch, który niedawno skusił się na otwarcie kolejnego etapu ich współpracy. Reżyser wyprodukował i napisał teksty do większości utworów zawartych na debiutanckiej płycie swojej muzy oraz, co ważne, sygnuje światowe tournee Chrysty Bell własnym nazwiskiem.

Wynikiem współpracy stał się krążek "This Train" wypełniony jedenastoma niezwykle sugestywnymi kompozycjami, przywodzącymi na myśl momenty najlepszych lynchowskich produkcji stworzonych przy wsparciu nadwornego kompozytora reżysera Angelo Badalamentiego. Recenzenci wspominają też o brzmieniowym powinowactwie z najlepszymi produkcjami wytwórni 4AD lat 80 (Cocteau Twins, This Mortal Coil) z jednej strony, i estetyką down-tempo z drugiej (Massive Attack, Portishead).

Występy na żywo Chrysta Bell to nie tylko uczta dla ucha, ale i dla oka. Ich integralną część stanowią wizualizacje składające się z krótkich form filmowych stworzonych przy współpracy z amerykańskim reżyserem, producentem i muzykiem Dutchem Rallem. Ten trzykrotny zdobywca nagród Grammy, od lat dbający o oprawę wizualną występów muzykującego Lyncha, stał się autorem niezwykle zmysłowych i wciągających klipów m.in. do utworów "This Train", "Real Love" i "Swing With Me". Do pary z zatykającą w piersiach urodą samej artystki, pozwalają one zbudować nastrój przedstawienia z pogranicza snu i jawy.

Chrysta Bell wraz z zespołem regularnie koncertuje, odwiedziła także raz Polskę, gdzie zadebiutowała krótkim występem podczas gali otwarcia festiwalu Plus Camerimage w Bydgoszczy. Teraz powraca, by na scenie City Sounds w klimatycznej Synagodze Pod Białym Bocianem zaprezentować polskiej publiczności po raz pierwszy pełen zestaw kompozycji ze swojego debiutanckiego krążka.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 20 marca 2014
Godzina: 20.00
Adres: Synagoga Pod Białym Bocianem
ul. Włodkowica 7 - Wrocław

 
CHRYSTA BELL NA SCENIE CITY SOUNDS
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej