CITY SOUNDS SHOWCASE W STARYM KLASZTORZE - LIONSTAGE
 

CITY SOUNDS SHOWCASE W STARYM KLASZTORZE

5 LUTEGO 2016


Wrocławski cykl City Sounds, wytrwale prezentujący najnowsze muzyczne trendy, zaprasza na pierwszy showcase, podczas którego jednego wieczoru usłyszeć będzie można młodych, ale zdecydowanie wartych uwagi artystów. 

Wystąpią:

• ERITH
• RYCERZYKI
• CHILLOVE
• KAYTE
• WOMEN FOR HIRE
• GYPSY AND THE ACID QUEEN

Wrocławski cykl City Sounds, wytrwale prezentujący najnowsze muzyczne trendy, zaprasza na pierwszy showcase, podczas którego jednego wieczoru usłyszeć będzie można młodych, ale zdecydowanie wartych uwagi artystów.

Spodziewajcie się muzycznych niespodzianek, zaskakujących brzmień, a przede wszystkim wspaniałej muzyki! Imprezę poprowadzi Maciej Szabatowski dziennikarz muzyczny Radia RAM.

Erith to pseudonim Martyny Biłogan, nowej nadziei polskiej muzyki alternatywnej. Dziewczyna z Gliwic z niezwykłą swobodą łączy elektroniczne i akustyczne brzmienia z wyrafinowanym folkiem. Sama pisze teksty i komponuje muzykę, którą nagrywa we własnym mieszkaniu. Po opublikowaniu kilku utworów w sieci błyskawicznie zainteresowała się nią branża muzyczna. Doceniono zarówno fantastyczny, eteryczny wokal przywodzący na myśl Björk, Stinę Nordenstam czy Sibylle Baier jak i kompozytorski talent. Jej fanami są muzycy z The Dumplings i Coals – i to jest najlepsza z możliwych rekomendacja.

Z kolei Rycerzyki to krakowski sekstet grający alternatywny, melodyjny pop. Zespół tworzą: Gosia Zielińska (wokal), Karol Jadach (gitara), Maciek Pitala (gitara), Michał Mierzwa (klawisze), Agnieszka Grzegorczyk (perkusja) i Aleksander Margasiński (bas i produkcja). Należą do kolektywu Stajnia Sobieski, w którym salę prób i instrumenty dzielą m.in. z Die Flöte i Kaseciarzem. Opublikowana w 2012 roku pierwsza piosenkowa próba Rycerzyków „Mating Season" wywołała niemałe zamieszanie wśród niezależnych krytyków muzycznych. „To może być debiut roku", wieścił katowicki OFF Festival, który gościł Rycerzyki na głównej scenie jubileuszowej edycji wydarzenia. We wrześniu 2015 roku ukazał się długo oczekiwany debiutancki album zespołu.

Chillove to projekt muzyczny, który współtworzą Anna Szul z Krosna i Waldemar Maszyński z Oławy. Oboje ukończyli szkoły muzyczne, a ich ścieżki przecięły się we Wrocławiu. W 2014 roku zaczęli grać we wrocławskich klubach własne interpretacje znanych przebojów z pogranicza jazzu, soulu i popu. Zamiłowanie do tych gatunków zaowocowało czysto autorskim albumem „Great Deal”, nagranym w domowym studiu bez wsparcia wydawnictw i sponsorów. Ich muzyka to synteza wielu gatunków muzycznych, wynikających z licznych, często bardzo odległych od siebie inspiracji. To jeden z tych cudownych polskich duetów, których jeszcze nie słyszeliście na żywo.

Kayte to kolejny duet, równie oryginalny i warty uwagi. Przestrzenne dźwięki, chwytliwe melodie, elektryzująca gitara, doskonałe rytmy i przede wszystkim rozsławione przez Amandę Palmer ukulele. Kate (Kasia Gałkowska), studentka ochrony środowiska i architektury wnętrz oraz nietuzinkowa wokalistka prócz gry na tym instrumencie zajmuje się komponowaniem i pisaniem tekstów. Kay (Jarek Bogusz) to samouk, niesamowicie uzdolniony i pomysłowy gitarzysta o ogromnej ekspresji, który swoje umiejętności szlifował podróżując po Brazylii z zespołem grającym covery Red Hot Chilli Peppers. Warto się przekonać, jak zabójcza jest ta kombinacja.

Women For Hire to wrocławskie elekroniczne trio, które zadebiutowało epką „Time To Waste”, gorąco przyjętą przez media i słuchaczy. Single z tego wydawnictwa zostały docenione m.in. przez Brand New Anthem i Porcys, pojawiały się też w audycjach Noviki i Dawida Podsiadły. Regularnie gościły na antenie wrocławskiego Radia RAM. W kwietniu 2015 roku zespół otrzymał zaproszenie na festiwal Spring Break, gdzie zagrał swój pierwszy koncert. W skład grupy wchodzą bracia Mateusz i Krzysztof Malart oraz wokalistka Zofia Wypychowska. Utwory zespołu to klasyczne piosenki zanurzone w brzmieniach syntezatorów i gitar, ale podczas występów trio odsłania swoje ekscytujące, taneczne oblicze.

Na scenie Starego Klasztoru zaprezentuje się również Gypsy and the Acid Queen, solowy projekt Kuby Jaworskiego. Zapętlony wokal, gitarowe brzmienia i beatbox wprowadzają słuchaczy w hipnotyczny trans. Psychodeliczne, snujące się melodie żywcem wyjęte z lat 70., głos, który mimochodem opowiada historię nie z tego świata. Niepowtarzalny klimat i gwarancja niemal transcendentalnego przeżycia. Jak w kawałku Tiny Turner, z którego została zaczerpnięta nazwa projektu – wystarczy zaufać muzyce, niesamowite przeżycia gwarantowane.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 5 lutego 2016
Godzina: 20.00
Adres: Sala Gotycka
ul. Jana Ewangelisty Purkyniego 1 - Wrocław