COCOROSIE W RAMACH CITY SOUNDS- LIONSTAGE
 

COCOROSIE W RAMACH CITY SOUNDS

25 CZERWCA 2013


Prawie rok po doskonałym koncercie we wrocławskim Arsenale, charyzmatyczne siostry Cassady powracają do stolicy Dolnego Śląska! Na scenie City Sounds zobaczymy je w ramach trasy promującej najnowsze dzieło CocoRosie – piąty długogrający album zatytułowany “Tales of a Grass Widow”. 

CocoRosie to duet, który powstał w Paryżu, choć siostry Sierra i Bianca Cassady wybrały ostatecznie na miejsce życia nowojorski Brooklyn. Od ponad dekady ten niezwykle barwny skład zwraca uwagę szerokim spektrum muzycznych inspiracji, zarówno tych czysto muzycznych (od hip-hopu i reggae po folk i operę), jak i tych mocniej związanych z tematami poruszanymi w tekstach. Zaangażowane społecznie i politycznie, wrażliwe na ekologie siostry Cassady od zawsze gorzko i celnie punktują absurdy i niesprawiedliwość współczesnego świata.

Do tej autorskiej muzyki każda z nich wnosi swoją ekspresję i specyficzny styl śpiewania: podczas gdy bolesnym prawdom Bianci towarzyszy zawsze charakterystyczna dziecinna maniera wokalna, Sierra odpowiada czystszymi dźwiękami, mając dodatkowo w zanadrzu takie instrumenty jak harfa, flet, fortepian i gitara. Muzyka Coco Rosie to zatem intymny i niekończący się psychologiczny dialog dwóch spokrewnionych, choć odmiennych osobowości.

Sierra i Bianca mają na swoim koncie cztery pełnoprawne albumy, które dzięki zawartym na nich psychodelicznym tekstom i niezwykle barwnemu stylowi zaintrygowały słuchaczy i media już w momencie wydania debiutu "La maison de mon rêve” .

Rok 2012 był bardzo twórczy dla przedstawicielek amerykańskiej sceny neofolkowej. Poza pracą nad "Tales of a Grass Widow", Coco Rosie odpowiedzialne były za choreografię do tanecznej produkcji ”Nightshift” oraz opery ”Soul Life”, które wystawione zostały podczas Donau Festival w Krems. Poza tym Bianca miała wystawę swoich prac w Nowym Jorku, a siostry wzięły także udział w londyńskim Meltdown Festival , organizowanym przez swojego wieloletniego przyjaciela, Anthony’ego Hegarty’ego.

Najnowsza płyta CocoRosie powstała pod okiem islandzkego kompozytora, ValgeirA Sigurðssona, znanego m.in. ze współpracy z Leslie Feist i Bjork. Album składający się z 11 kompozycji tradycyjnie obfituje w ciekawe muzyczne kolaboracje, między innymi ze wspomnianym wcześniej Anthonym. Pierwszy singiel ‘Gravediggress’, od momentu pojawienia się w sieci wzbudził duże zainteresowanie zarówno pośród krytyków, jak i fanów tego avantfolkowego składu.

Równo miesiąc po oficjalnej premierze tego albumu, 25 czerwca, charyzmatyczna formacja CocoRosie zagra we wrocławskim klubie Alibi na scenie City Sounds. Organizatorem koncertu jest agencja LIONSTAGE.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 25 czerwca 2013
Adres: Klub Alibi
ul. Grunwaldzka 67 - Wrocław