CONEXIÓN CUBANA

 
gwiazda muzyki son z Kuby zagra w Starym Klasztorze!

CONEXIÓN CUBANA

29 Września 2023Ethno Jazz Festival zaprasza miłośników autentycznej kubańskiej muzyki na koncert zespołu CONEXIÓN CUBANA, który tworzą jedni z najlepszych i najpopularniejszych muzyków prosto z Kuby. 29 września w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze można będzie poczuć prawdziwie karaibski klimat - nie przegapcie tego wydarzenia! Conexión Cubana to obecnie jedna z najlepszych grup grających muzykę Son Cubano. 

Od wielu lat koncertują na całym świecie i są jednym z najbardziej pożądanych zespołów kubańskich. Zespół, stworzony przez najwyższej klasy kubańskich muzyków, jest bardzo popularny na Kubie oraz uwielbiany za ich muzyczną promienność i szeroką gamę pomysłów. Frontman zespołu, Nicolás Sirgado, jest jednym z najpopularniejszych kompozytorów i aranżerów z Hawany. Ma na swoim koncie niezliczone albumy oraz liczne produkcje telewizyjne. Teraz, dzięki własnemu projektowi „Conexión Cubana", jest zarówno liderem, jak i basistą zespołu.

Po pięciu europejskich trasach koncertowych wraz z Luisem Frankiem pod nazwą „Soneros de Verdad", dołączył do niego legendarny wokalista William Borrego Rodriguez. Rodriguez jest jednym z najlepszych piosenkarzy na Kubie. W przeszłości pracował z wielkimi artystami, takimi jak Pancho Amat, Silvio Rodriguez, Pablo Milanes, Diego El Cigala, Barbarito Torres czy Andy Montañez.

Zespół Conexión Cubana występuje w składzie:

William Borrego Rodriguez / Vocal, Trombone
Lázaro Dilout / Trumpet, Vocal
Nicolás Sirgado / Bass, Vocal
Herber Méndez / Piano, Vocal
Querol Aldana / Guitar, Tres, Vocal
Vivo Barrera / Percussion
Fabián Sirgado / Congas, Vocal


 
 

Informacje o koncercie

Data: 29.09.2023
Godzina: 20:00
Adres: STARY KLASZTOR
ul. Purkyniego 1, Wrocław

 
 
 

Do koncertu pozostało

 
ZESPÓŁ CONEXIÓN CUBANA W STARYM KLASZTORZE
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej