CONGO NATTY NA XXI PRZYSTANKU WOODSTOCK - LIONSTAGE
 

CONGO NATTY NA XXI PRZYSTANKU WOODSTOCK

31 LIPCA 2015


Mówi się o nim wizjoner, rewolucjonista, a przede wszystkim legenda jungle. Michael West - artysta znany szerzej jako Congo Natty. To właśnie on oraz Congo Dubz, Tenor Fly oraz Nanci & Phoebe pojawią się na Dużej Scenie XXI edycji Przystanku Woodstock! 

Congo Natty to pseudonim człowieka - instytucji, ale też nazwa, pod którą kryją się ruch oraz rodzina. Mikail Tafari aka Rebel MC nie tylko stoi na jej czele, lecz, jak pokazuje album "Jungle Revolution", jest jak soczewka, która skupia wszystko, tworząc jedną spójną całość.

Album ten ukazuje sposób, w jaki Tafari postrzega jungle, które dla niego jest jak re-boot roots reggae w nowym stuleciu. Takie pełne sub-basowych brzmień, połamanych perkusyjnych breaków, okraszone przesłaniem o sprawiedliwość wyrażonym gniewnymi, przepełnionymi namiętnością tekstami wydawnictwo nie pojawia się zbyt często.

"Przesłaniem reggae jest Rastafari, a Rastafari jest miłością"
- wyjaśnia Mikail. "Oni (artyści reggae) śpiewali o miłości, ale również prorokując o systemie, który nastanie, mówiąc o rzeczach, które wydarzą się na świecie. Widzę jungle jako muzykę, która ma taką samą moc do przekazania tego przesłania."

Przesłanie to niesie zróżnicowany skład, który pojawił się na płycie "Jungle Revolution". Album zmiksowany został przez legendarnego brytyjskiego dubmastera - Adriana Sherwooda (On-U Sound) oraz Skipa McDonalda, który zagrał na gitarze oraz melodyce, wypełniającej głębokie dubowe przestrzenie.

Produkcyjnie krążek wsparli też m.in. Benny Page (w stricte ragga-junglowym "UK All Stars"), Vital Elements (w "Jah Warriors" oraz "Jungle Is I And I"), Serial Killaz (w hitowym "Get Ready") oraz Boyson & Crooks (w psychodelicznym "London Dungeons").

Wokalnie płyta obfituje w całą śmietankę brytyjskiej sceny reggae/jungle. W utworze "UK All Stars" słyszymy czołówkę wokalistów związanych z wyspiarską kulturą sound systemu, jak choćby Daddy Freddy, Tenor Fly, Top Cat, General Levy czy Tippa Irie. Pojawiają się również członkowie rodziny Congo Natty w postaci Nanci & Phoebe oraz La La & The Boo Yaa (w "Jungle Souljah"), które wypełniają album swoimi ciepłymi głosami. Pojawiają się też artyści, którzy znani są z pracy z innymi producentami, ale ich przesłanie i poglądy są zbieżne z ideologią Congo Natty - Lady Chann oraz Ras Buggsy.

Wizja, jaką miał Mikail Tafari, a więc, by połączyć przesłania roots reggae i jungle w nowoczesny sposób, doprowadziła do powstania spójnego i niezwykłego dzieła. Nagranie płyty, na której miłość do muzyki przeplata się z gniewnymi tekstami, a radość z tworzenia wyczuwalna jest od pierwszych dźwięków sprawia, że Congo Natty jest zdecydowanie kimś więcej niż legendą. To człowiek instytucja, bojownik rewolucji, która właśnie się rozpoczęła.

W czasie występu na Przystanku Woodstock artyście towarzyszyć będą legendarny wokalista Tenor Fly, a także Congo Dubz oraz Nanci & Phoebe.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 31 lipca 2015
Godzina: 01:00
Adres: Przystanek Woodstock - Kostrzyn Nad Odrą