DAMIAN MARLEY NA XVIII PRZYSTANKU WOODSTOCK - LIONSTAGE
 

DAMIAN MARLEY

2 SIERPNIA 2012


Damian „Jr Gong” Marley przybędzie do Polski na specjalne zaproszenie LIONSTAGE i fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, aby wystąpić pierwszego dnia tegorocznego Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. 

Damian Marley – jeden z najbardziej oczekiwanych artystów reggae w Polsce, najmłodszy syn legendarnego Boba Marleya, członek formacji Superheavy, zdobywca nagród Grammy, twórca takich hitów jak „Welcome To Jamrock” czy „Road To Zion”, przybędzie do Polski na swój pierwszy solowy koncert. Miejscem występu Damiana Marleya będzie Przystanek Woodstock, a koncert odbędzie się 2 sierpnia.

Po fantastycznie przyjętej płycie „Distant Relatives”, nagranej wspólnie z legendarnym nowojorskim raprerm Nasem oraz udziale w gwiazdorskim projekcie Superheavy, w skład którego weszli także Mick Jagger, Joss Stone i Dave Stewart, Damian Marley pracuje nad swoim czwartym solowym albumem, którego premiera planowana jest na ten rok. Pomiędzy nagraniami artysta odwiedzi Polskę, aby zagrać po raz pierwszy w naszym kraju całkowicie solowy koncert.

Damian Marley urodził się w Kingston w 1978 roku. Jest synem Miss Jamajki ’77 - Cindy Breakspeare oraz ikony reggae Bob’a Marleya. Swoją karierę muzyczną zaczął już w wieku 13 lat, kiedy razem z Shiah Coore (synem gitarzysty Third World) i Yashema Beth McGregor (córką Freddie McGregora i Judy Mowatt) założyli zespół The Shepherds. Debiutancki, solowy album Damiana Marleya „Mr Marley” wydany w 1996 roku został w całości wyprodukowany przez jego brata Stephena. Krążek szybko zdobył popularność w Stanach Zjednoczonych oraz na Jamajce, a młody Damian stał się jednym z ważniejszych wschodzących wówczas talentów. Kolejne albumy „Halfway Tree” z 2001 oraz „Welcome to Jamrock” z 2005 roku, również wyprodukowane przez Stephena, podbiły serca fanów i błyskawicznie wspięły się szczyty list sprzedaży. Obie płyty otrzymały nagrody Grammy w kategorii najlepszy album reggae i tym najmłodszy z Marleyów tylko ugruntował swoją silną pozycję na światowej scenie reggae.

Damian Marley pozostaje oddany filozofii Rastafari, czemu daje wyraz w swojej muzyce przepełnionej ideologią jednej miłości, jednej planety oraz wolności i równości dla wszystkich ludzi. Dodatkowo, w swój niepowtarzalny sposób, potrafi przedstawiać otaczającą go rzeczywistość, co udowadnia w swoich tekstach. Artysta ten jest niewątpliwie współczesnym ambasadorem reggae na świecie i jedną z najjaśniejszych gwiazd młodego pokolenia. Dzięki swoim studyjnym kooperacjom oraz wspólnym koncertom z tuzami hip-hopu, stał się też pomostem łączącym reggae i hip hop.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 2 sierpnia 2012
Adres: Przystanek Woodstock - Kostrzyn nad Odrą

 
DAMIAN MARLEY NA XVIII  PRZYSTANKU WOODSTOCK
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej