DAVID KRAKAURE W SYNAGODZE WE WROCŁAWIU - LIONSTAGE
 

DAVID KRAKAUER W SYNAGODZE POD BIAŁYM BOCIANEM

18 LISTOPADA 2015


Światowej sławy amerykański klarnecista, znany ze wspaniałych wykonań muzyki klezmerskiej, zaprezentuje multimedialne widowisko związane z muzyką żydowską i kinem pod tytułem
„The Big Picture”. 

Znane widzom melodie z kultowych filmów zabrzmią w aranżacjach na sekstet jazzowy prowadzony przez Davida Krakauera, a towarzyszyć im będą specjalnie przygotowane wizualizacje zawierające fragmenty oryginalnych filmów.

Kiedyś Krakauer otrzymał pochwały i wyróżnienia za przełomowe dzieła w muzyce klasycznej, klezmerskiej i jazzowej, Teraz znalazł się na artystycznym rozdrożu i jest gotowy aby zrobić odważny krok do nowego etapu w swojej karierze. Jego nowy projekt, Big Picture, może być najbardziej ryzykownym w całej karierze.

Z gwiazdorską muzyczną obsadą, Krakauer prezentuje dobrze znane motywy muzyczne stworzone przez renomowanych kompozytorów muzyki filmowej takich jak:John Williams, Marvin Hamlisch, Randy Newman, Wojciech Kilar czy Vangelis, a także interpretacje melodycznych perełek m.in. Sidneya Becheta, Siergieja Prokofiewa, Mela Brooksa, Ralpha Burnsa, Johna Kandera, Freda Ebba i Jerry’ego Bocka, które pojawiały się w popularnych filmach.

"Big Picture jest bardzo specjalnym rodzajem przedsięwzięciem," mówi Krakauer. "Jest to wycieczka po historii żydowskiej, a także badanie, w jaki sposób filmy pokazują nam uniwersalność naszych indywidualnych misji. Chcę przeżyć to doświadczenie, aby służyć jako szansa dla wszystkich. Mam zaszczyt być przewodnikiem w tej niesamowitej podróży."

Kinowy koncert przedstawia wybrane ścieżki dźwiękowe i motywy muzyczne z kultowych projekcji filmowych. Filmy zostały wybrane na postawie obecnych w nich treści żydowskich, oczywistych lub ukrytych. Przełomowi twórcy filmów dostarczyli wszystkich oryginalnych wizualizacji, które zostały stworzone specjalnie dla tych muzycznych aranżacji. Film jest wyświetlany na pełnoekranowym formacie podczas gdy na scenie gra na żywo sekstet Krakauera. Projekt niedawno zadebiutował w Nowym Jorku i otrzymał entuzjastyczne recenzje.

Podczas koncertu usłyszymy utwory z klasycznych filmów na różny sposób podejmujących tematykę żydowską - od „Kabaretu” Boba Fosse, przez „Wybór Zofii” Alana Pakuli, „Życie jest piękne” Roberto Benigniego, „Pianistę” Romana Polańskiego, po kolekcję filmów Woody’ego Allena.

Do realizacjji swego muzycznego zamysłu Krakauer powołał do życia nowy zespół - z Jenny Scheinman na skrzypcach, Robem Burgerem na instrumentach klawiszowych, Adamem Rogersem na gitarze, Gregiem Cohenem na basie oraz Jimem Blackiem na perkusji.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 18 listopada 2015
Godzina: 20.00
Adres: Synagoga Pod Białym Bocianem
ul. Włodkowica 7 - Wrocław

 
DAVID KRAKAUER W SYNAGODZE POD BIAŁYM BOCIANEM
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej