DIEGO EL CIGALA W TEATRZE MUZYCZNYM CAPITOL - LIONSTAGE
 

DIEGO EL CIGALA W TEATRZE CAPITOL

18 CZERWCA 2019


Diego El Cigala - najważniejszy głos flamenco zaśpiewa we Wrocławiu! Od wielu lat nr 1 w kategorii wokalista flamenco, czasem nazywany "Sinatrą flamenco". Paco de Lucia określił go jako najważniejszy głos flamenco naszych czasów. Przydomek "El Cigala" nadał mu sam Camaron de la Isla– legendarny śpiewak flamenco. 

Diego El Cigala przyjeżdża do Wrocławia z programem z albumu "Lagrimas Negras", uważanego za przełomowy w jego karierze. Koncert odbędzie się 18 czerwca w Teatrze Muzycznym Capitol w ramach WrocLove Fest 2019 odbywającego się corocznie z okazji Święta Wrocławia.

Diego El Cigala, a właściwie Diego Ramón Jiménez Salazar urodził się w rodzinie hiszpańskich Romów i od dziecka obcował ze sztuką i muzyką flamenco. Muzyczną karierę rozpoczął od śpiewania na ulicy i w klubach flamenco. Jego niezwykłe wyczucie rytmu uczyniło z niego jednego z najlepszych akompaniujących. W tej roli śpiewał u takich sław jak Camarón, Tomatito, Gerardo Núñez czy Vicente Amigo.

W 1994 roku rozpoczął karierę solową. Dziś na swoim koncie ma 8 albumów i wiele prestiżowych nagród, w tym dwie nagrody Grammy oraz 5 nagród Latin Grammy. Jeden z jego wielkich albumów, „Lágrimas negras" (2003), nagrany we współpracy z 85-letnim kubańskim pianistą Bebo Valdesem przyniósł artyście światowy sukces i uznanie krytyków muzycznych.

Diego El Cigala jest mistrzem fuzji gatunków muzycznych. W niezwykły sposób łączy flamenco z tangiem, bolero i tradycyjną muzyką latynoamerykańską (ostatnie albumy artysty „Cigala & Tango", „Romance de la Luna Tucumana” i "Indestructible" są utrzymane w takim charakterze). Diego El Cigala miesza tradycję z nowoczesnością, a jego urzekający, charyzmatyczny głos przykuwa uwagę słuchaczy i zabiera ich w niezapomnianą muzyczną podróż.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 18 czerwca 2019
Godzina: 20.00
Adres: Teatr Muzyczny Capitol
ul. Piłsudskiego 67 - Wrocław

 
DIEGO EL CIGALA W TEATRZE CAPITOL
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej