DUB INC. W STARYM KLASZTORZE - LIONSTAGE
 

DUB INC. W STARYM KLASZTORZE

4 GRUDNIA 2016


4 grudnia legendarni Francuzi z Dub Inc. powrócą do Wrocławia po kilku latach nieobecności i zagrają w klubie Stary Klasztor! Jeden z najlepszych zespołów reggae na naszym kontynencie zapisał się w pamięci wrocławskiej publiczności znakomitymi występami w 2011 i 2012 roku. To wydarzenie, którego nie można przegapić! 

Barwny kolektyw Dub Inc. (wcześniej występujący jako Dub Incorporation) powstał w 1997 w Saint-Étienne. Doświadczenia muzyczne i inspiracje członków ekipy są bogate i różnorodne, co zaowocowało niezwykle oryginalnym brzmieniem i swobodą poruszania się po różnych, czasem bardzo odległych gatunkach muzycznych.

Tradycyjne wschodnie rytmy i melodie mieszają się z soczystym reggae, nowoczesnym hip-hopem i electro dubem. W maju 1999 ukazał się ich debiutancki album „Dub Inc. 1.1” i zespół niemal od razu zyskał lokalną popularność. Dwa lata później Dub Inc. jeszcze jako Dub Incorporation wydali kolejną, bardzo dobrze przyjętą płytą płytę „Version 1.2.”. Od tej pory zespół zaczął grać trasy i zdobywać reputację doskonałej koncertowej grupy. Prawdziwa sława przyszła wraz z wydanym w 2003 roku nakładem Productions Spéciales albumem „Diversité”. Dzięki doskonałym koncertom i międzynarodowej renomie Dub Inc. mogli na swoją następną płytę „Dans le décor” zaprosić czołowych wokalistów reggae - Lyricsona, Omara Perry’ego i David Hindsa ze Steel Pulse. Producentem albumu był Sam Clayton, odpowiedzialny za wiele klasycznych albumów (m.in. Steel Pulse i Brain Damage).

Po wielu wyprzedanych trasach koncertowych (m.in. razem z Culcha Candela we Francji oraz Niemczech), w 2006 roku zespół wydał album live, również w wersji z koncertowym DVD. Dub Inc. potwierdził nim swoją klasę jako profesjonalnej i niezwykle żywiołowej formacji doskonale łączącej klasykę reggae z dancehallem. Charakterystyczną cechą ich stylu jest sceniczny dialog dwóch kontrastujących i świetnie uzupełniających się wokalistów - Hakima "Bouchkoura" Meridji i Auréliena "Komlana" Zohou. Ich koncerty to istny dynamit. Nawet we Francji, gdzie poziom sceny reggae jest bardzo wysoki, ich gwiazda świeci wyjątkowo jasnym światłem.

Dub Inc. pojawili się po raz pierwszy w 2007 roku. Pozostawili po sobie niezatarte wrażenia i w ciągu jednego dnia stali się w Polsce gwiazdą. O tym, jak gorąco będzie na ich występie 4 grudnia w Starym Klasztorze zaświadczyć może ostatnie wydawnictwo Dub Inc."So What".

Przed Dub Inc na scenie pojawi się Postivie Thursdays in DUB czyli grupa muzycznych zapaleńców, ale przede wszystkim miłośników eksperymentów z dźwiękiem, oraz improwizacji zakrawających o jazzowe zacięcie.

Wszystko zaczęło się pod koniec 2011 roku, jako projekt muzyczny, który jest przedłużeniem audycji radiowej - Positive Thursdays - nadawanej nieprzerwanie od 2006 roku. Potrzeba chwili, a także zamiłowanie do dubu sprawiło, że powstał początkowo projekt, który, wraz z upływem czasu poszerzał się o kolejnych członków by jako live act (selektor oraz sekcja dęta) grać regularne koncerty.

Rok 2015 to przełom dla Positive Thursdays in DUB. Wraz z biegiem czasu trzeba było zrobić kolejny krok i tak z DJski live act przerodził się w pełnoprawny zespół złożony z muzyków, którzy dziali bądź działają m.in. z Arturem Rojkiem, Lechem Janerką, OCN i Miloopą czy Bakshishem.

Główne założenie nie uległo jednak zmianie - to przede wszystkim pokazanie szerokiego spektrum muzyki reggae i dub, które wrocławska ekipa prezentuje w unikalny i świadomy sposób.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 4 grudnia 2016
Godzina: 20.00
Adres: Sala Gotycka
ul. Jana Ewangelisty Purkyniego 1 - Wrocław