DUB INC. NA PRZYSTANKU WOODSTOCK 2017 - LIONSTAGE
 

DUB INC. NA PRZYSTANKU WOODSTOCK

5 SIERPNIA 2017


Kolejną gwiazdą, która wystąpi na Dużej Scenie podczas 23. edycji Przystanku Woodstock, będzie legendarna francuska grupa Dub Inc.! Jeden z najlepszych europejskich zespołów reggae słynie z niezwykle energetycznych i żywiołowych koncertów, o czym woodstockowa publiczność będzie miała okazję przekonać się 5 sierpnia, w ostatni dzień festiwalu! 

Barwny kolektyw Dub Inc. (wcześniej występujący jako Dub Incorporation) powstał w 1997 w Saint-Étienne. Doświadczenia muzyczne i inspiracje członków ekipy były bogate i różnorodne, co zaowocowało niezwykle oryginalnym brzmieniem i swobodą poruszania się po różnych, czasem bardzo odległych gatunkach muzycznych. Tradycyjne wschodnie rytmy i melodie mieszają się u Francuzów z soczystym reggae, nowoczesnym hip-hopem i electro dubem. W maju 1999 ukazał się ich debiutancki album „Dub Inc. 1.1” i zespół niemal od razu zyskał lokalną popularność. Dwa lata później Dub Inc. jeszcze jako Dub Incorporation wydali kolejną, bardzo dobrze przyjętą płytą płytę „Version 1.2.”. Od tej pory zespół zaczął grać trasy i zdobywać reputację doskonałej koncertowej grupy. Prawdziwa sława przyszła wraz z wydanym w 2003 roku nakładem Productions Spéciales albumem „Diversité”. Dzięki doskonałym koncertom i międzynarodowej renomie Dub Inc. mogli na swoją następną płytę „Dans le décor” zaprosić czołowych wokalistów reggae - Lyricsona, Omara Perry’ego i David Hindsa ze Steel Pulse. Producentem albumu był Sam Clayton, odpowiedzialny za wiele klasycznych albumów (m.in. Steel Pulse i Brain Damage). Kolejne albumy „Afrikya”, „Hors contrôle” i „Paradise” spotkały się z gorącym przyjęciem publiczności. Ostatnią pozycją w dyskografii zespołu jest wydana w zeszłym roku znakomita płyta „So What”.

Po wielu wyprzedanych trasach koncertowych (m.in. we Francji i Niemczech) zespół wydał w 2006 roku album live, również w wersji z koncertowym DVD. Dub Inc. potwierdził nim swoją klasę jako profesjonalnej i niezwykle żywiołowej formacji, doskonale łączącej klasykę reggae z dancehallem. Charakterystyczną cechą ich stylu jest sceniczny dialog dwóch świetnie uzupełniających się wokalistów - Hakima "Bouchkoura" Meridji i Auréliena "Komlana" Zohou. Ich koncerty to istny dynamit. Nawet we Francji, gdzie poziom sceny reggae jest bardzo wysoki, ich gwiazda świeci wyjątkowo jasnym światłem!

 
 

Informacje o koncercie


Data: 5 sierpnia 2017
Godzina: 16.20
Adres: Przystanek Woodstock
Kostrzyn nad Odrą