EMIKA W RAMACH CYKLU CITY SOUNDS - LIONSTAGE
 

EMIKA NA SCENIE CITY SOUNDS

13 PAŹDZIERNIKA 2013


Występ przedstawicielki kultowej wytwórni Ninja Tune, brytyjskiej producentki i wokalistki EMIKI otworzy w niedzielę 13 października jesienny sezon City Sounds. 

Urodzona na Wyspach Brytyjskich Ema Jolly, znana jako EMIKA, nie ukrywa swoich czeskich korzeni, a klasyczne wykształcenie - studiowała grę na fortepianie oraz kompozycję - dzięki fascynacjom nowymi brzmieniami przekuwa w zupełnie nową jakość. Jej twórczość to połączenie brytyjskich brzmień dubstep z mocnymi wpływami elektro oraz popową wrażliwością. Pierwsze kroki w muzycznym biznesie Emika stawiała jako stażystka w jednej z najbardziej cenionych w Polsce brytyjskich wytwórni z muzyką niezależną Ninja Tune. To tam także dwa lata temu ukazał się jej debiutancki krążek zawierający świetnie przyjęte przez fanów mrocznie brzmiącej elektroniki single "Double Edge" oraz "Drop The Other".

Nie bez znaczenia dla twórczości EMIKI wydają się być też miejsca, w których mieszkała przez ostatnie kilka lat. Będąc w Bristolu była świadkiem umacniania się brytyjskiej sceny dubstep, a kilka lat później, po przeprowadzce z Anglii, zafascynowała się berlińską sceną techno.

Zmysłowa i elektryzująca na scenie, EMIKA zawsze dba o uatrakcyjnienie strony wizualnej swoich występów. Wrocławski koncert będzie częścią europejskiej trasy koncertowej artystki, promującej jej najnowszy album „Dva.”

 
 

Informacje o koncercie


Data: 13 października 2013
Godzina: 20.00
Adres: Klub Firlej
ul. Grabiszyńska 56 - Wrocław