ENTER SHIKARI NA THANKS JIMI FESTIVAL - LIONSTAGE
 

ENTER SHIKARI NA THANKS JIMI FESTIVAL

1 MAJA 2017


Brytyjska gwiazda Enter Shikari wystąpi 1 maja we Wrocławiu na corocznym Thanks Jimi Festival, podczas którego gitarzyści z całej Europy po raz piętnasty spróbują pobić Gitarowy Rekord Guinnessa! Mistrzowie ciężkiego, inteligentnego grania, którzy od ponad dekady wyznaczają nowe trendy w muzyce, powracają do Polski, żeby promować swój ostatni, obsypany nagrodami album „The Mindsweep"! 

Zespół powstał w roku 2003 w St Albans, skąd pochodzą wszyscy członkowie grupy: Roughton "Rou" Reynolds, Liam "Rory" Clewlow, Chris Batten oraz Rob Rolfe. Jeszcze przed podpisaniem kontraktu płytowego zdobył ogromne uznanie dzięki pionierskiemu łączeniu gatunków i piorunującym koncertom. Już w 2006 roku zagrali na prestiżowym Download Festival i wyprzedali legendarny klub London Astoria. Ich debiutancki album, zatytułowany "Take to the Skies" i promowany przez single "Anything Can Happen in the Next Half Hour" oraz "Jonny Sniper", ukazał się rok później i zaledwie tydzień po premierze wspiął się na czwarte miejsce na liście Official UK Album Chart, sprzedając się w ponad 28 tysięcy egzemplarzy. Grupa zebrała na płycie na krążku sporo utworów pochodzących z demówek, singli i EP-ek z początków kariery, dokumentując kształtowanie się niepowtarzalnego, muzycznego stylu. Enter Shikari brawurowo połączyli estetykę post-hardcore z elektroniką i metalem, prowokując krytyków do ukucia terminu elektronicore. Pod koniec 2008 roku rozpoczęli pracę nad drugim albumem, którą fani zespołu mogli na bieżąco śledzić dzięki nagraniom wideo. Płytę promował utwór „Juggernauts" z silnym społeczno-politycznym przekazem, który zwiastował nadejście nowego, zaangażowanego oblicza grupy. Nowa płyta, nosząca tytuł "Common Dreads", trafiła ostatecznie do sklepów w 2009 roku. Od debiutu różniło ją przede wszystkim odważniejsze zastosowanie elektroniki.

Na początku 2012 roku Enter Shikari wydali trzeci w swym dorobku album „A Flash Flood of Colour", który krytycy okrzyknęli szczytowym osiągnięciem formacji. Zespół wygrał prestiżowy plebiscyt Festiwalu Reading na najlepszy koncert, wygrywając między innymi z Foo Fighters! W tym samym roku zagrał pierwszy koncert w Polsce, a rok później dał niezapomniany występ podczas festiwalu Przystanek Woodstock. Nominacje i nagrody za najlepsze koncerty stały się codziennością, podobnie jak wyprzedawane w mgnieniu oka kluby. Wydany w 2015 roku najnowszy album „The Mindsweep" dostał 5 gwiazdek od legendarnego magazynu Kerrang! i wspiął się na pierwsze miejsce listy UK Independent Albums.

Enter Shikari wystąpią 1 maja podczas festiwalu 3-Majówka 2017 towarzyszącemu biciu Gitarowego Rekordu Guinnessa. Swój udział w tym muzycznym święcie w dniach 1 -3 maja we Wrocławiu potwierdzili już: Lacuna Coil, The Toy Dolls, 5’nizza, Lady Pank, Łąki Łan, Czesław Śpiewa, L.U.C. & Rebel Babel Ensemble, Kult, Illusion, Luxtorpeda, Acid Drinkers, Coma, Krzysztof Zalewski, Fisz Emade Tworzywo, O.S.T.R i Renata Przemyk.

Kolejnych artystów poznamy już wkrótce!

Więcej informacji o 3 –Majówce i Gitarowym Rekordzie Guinnessa znajduje się na stronach www.3-majowka.pl i www.heyjoe.pl

 
 

Informacje o koncercie


Data: 1 maja 2017
Godzina: 18.30
Adres: PERGOLA K/ HALI STULECIA
ul. Wystawowa 1 - Wrocław